31. července 2021 od 15:00

Oslavy 100 let Trees

Místo konání: Červený Kostelec, Česko
Trees slaví letos 100 let od založení zahradnictví panem Bohumilem PROCHÁZKOU. Pro milovníky skvělé hudby, divadla, dobrého jídla, zahradničení a zahradní architektury, stejně jako i pro příznivce farmářů, bude po celé odpoledne a večer, připraveno nepřeberné množství zážitků.

PROGRAM

HONZA PONOCNÝ – CIRCUS PONORKA

Vynikající kytarista, zpěvák a „dvorní“ autor hudby k filmům režisérky Alice Nellis – (Mamas a Papas, Perfect Days, Revival). Honza Ponocný je Circus Ponorka. Na pódiu si vystačí sám. A nuda to rozhodně není. Budete překvapeni, jaká kouzla se odehrají pod jeho rukama, ale i nohama. V ruce kytaru, na zemi spousta "hejblátek", před sebou mikrofony.  Ještě více budete překvapeni, jak to celé dohromady a zároveň v jedné osobě dokonale zní. Honza hrál, nebo spolupracoval s takovými osobnostmi jako např. Ivan Král, Meky Žbirka, Ivan Hlas, Jana Kirschner, Steve Walsh, Jean Couture, John Riley-Seedy Gonzales,  Ivan Hlas, Ewa Farna,   Bradley Stratton a další a další.   

VANUA2

Autor a zpěvák Yannick Tevi, se z ostrova Vanuatu do Česka přiženil. Než vznikli Vanua2, hrál ve vlastní formaci Yannick Tevi Band a byl i hostujícím zpěvákem reggae kapely Švihadlo. S bývalými spoluhráči své kapely a zesnulého kytaristy Radima Hladíka z Blue Effectu založil v roce 2017 kapelu Vanua2. Hudba Vanua2 není přímočará. Zkušenosti z bezmála čtyřleté existence ale říkají, že pro širokou posluchačskou obec je srozumitelná. Emoci písniček nese zpěv, hudební složka se opírá o dobře zvládnuté řemeslo. Dobrou zprávou pro příznivce Blue Effectu je, že Vanua2 má stále v repertoáru několik skladeb, které hrávala sestava s Radimem Hladíkem.

PINGLS ANEB HOT CAFE REVUE

Pohybové divadlo Lindo, hop! a Originální Pražský Synkopický Orchestr (OPSO) představují autorskou hudebně-taneční grotesku. Jedná se o nonverbální divadlo s živou hudbou, které diváky přenese do atmosféry 20. let minulého století. V druhé části navazuje koncert OPSO.  Podtitul „Hot Café Revue“ odkazuje na programy klubů newyorského Harlemu před bezmála sto lety. A právě na autentickou interpretaci raného jazzu, blues a taneční hudby této éry se Originální Pražský Synkopický Orchestr (OPSO) specializuje.

MEKY ŽBIRKA

Miro Žbirka začínal v popmusic jako člen skupiny Modus. V roce 1977 získal společně s Jankem Lehotským a Marikou Gombitovou zlatou Bratislavskou lyru za píseň Úsmev. V roce 1981 založil s Lacem Lučeničem skupinu Limit a vydal se na sólovou dráhu. Následovala další zlatá Bratislavská lyra za píseň Nechodí a nabídka německých producentů na spolupráci s firmou RCA. Množství koncertů a turné doma i v zahraničí, muzikál Neberte nám princeznu, nominace na album roku českých hudebních cen Anděl. Legendární londýnské studio Abbey Road, kde nahrál dvojjazyčné album Miro. To jsou jen fragmenty, které jen částečně vystihují tvůrčí život Miro Žbirky.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Workshopy, dětské dílny, zahrádkářská poradna, prezentace techniky TREES, ukázky technologií, stánky regionálních partnerů

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.