15. dubna 2021 - 31. května 2021

Police Symphony Orchestra oživuje kulturou plakátovací plochy v celé České republice

Symfonický orchestr Police Symphony Orchestra (PSO) z Police nad Metují oživuje od dubna plakátovací plochy obcí a měst v České republice projektem „Na viděnou!“. Než se totiž hudebníci budou moci se svými posluchači potkat tváří v tvář, rozhodli se vstoupit do veřejného prostoru s novým typem kulturního vyžití.

Městské kulturní středisko Červený Kostelec ve spolupráci s městem Červený Kostelec se rozhodlo podpořit projekt svou účastní. Díky tomu můžeme na výlepových plochách města zaznamenat barevné QR kódy, které po načtení mobilním telefonem umožní divákům proniknout do hudebních sálů a poslechnout si vybrané skladby Police Symphony Orchestra.

O PROJEKTU
Tentokrát jsme si dali za cíl oživit výlepové plochy speciálními plakáty, které díky své interaktivní složce mohou přenést vlastníka chytrého telefonu do koncertních sálů. Série plakátů totiž obsahuje unikátní výtvarně zpracované QR kódy. “Pod každým z nich se skrývá jiná skladba z koncertů Police Symphony Orchestra. Většina mobilních zařízení je umí intuitivně načíst, stačí mít k dispozici mobilní data,” vysvětluje záměr zakladatelka orchestru Petra Soukupová.

PROČ TO DĚLÁME?
Chceme do veřejného prostoru vnést něco milého a pozitivního, s veškerým respektem a bezpečností, s ohledem na aktuální situaci. Chceme upozornit na to, že kultura je důležitá složka našich životů. Proto považujeme za podstatné k ní stále hledat nové cesty. V této složité době nám to umožní nalézat i cesty k sobě navzájem.

JAK TO FUNGUJE?
Vytvořili jsme 10 unikátních plakátů s výtvarně zpracovanými QR kódy, které kolemjdoucí potěší nejen svou barevností, ale umožní jim proniknout do hudebních sálů naplněných hudbou a radostí. Stačí použít chytrý telefon s aplikací pro čtení QR kódů a namířit jej na plakát. Pokud kód načtete, uvidíte převážně koncertní provedení skladeb, které má orchestr takzvaně v šuplíku, s milými hosty jako jsou například Vendula Příhodová, Jan Cina, Kühnův smíšený sbor, Balet Národního divadla a mnoho dalších.

Aktuálně se připojilo 186 obcí a měst napříč celou Českou republikou. Jsou mezi nimi například Karlštejn, Nové Město na Moravě nebo Červený Kostelec. Aktuální seznam zapojených je na www.policesymphonyorchestra.cz/navidenou

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás