29. dubna 2023 - 29. dubna 2023 do 22:00

České vize

Kontakt: Tereza Štěpánková, CUA HK
Jubilejní 70. přehlídka krajské soutěže neprofesionální filmové tvorby pro Královéhradecký kraj, která je zároveň postupovou soutěží na celostátní filmovou soutěž.

Systém českých vizí je obdobný, jako např. nám všem dobře známý Divadelní festival v Červeném Kostelci. Filmy hodnotí odborná porota složená z profesionálů a zástupců filmových tvůrců, která vyhodnotí nejlepší snímky v jednotlivých kategoriích. Ty pak budou reprezentovat náš kraj v celostátním kole. Součástí soutěže je i odborný rozborový seminář vedený členy poroty a také zajímavá beseda z filmařského prostředí – tentokrát na téma „Jak se točí televizní pořady“, vedená režisérem Radkem Habadou.

Po celý den je možné zdarma zhlédnout řadu skvělých různorodých filmů a nasát pravou filmařskou atmosféru. Předpokládaný program přehlídky bude zveřejněn na www.kinolunik.cz, na Facebooku Kino Luník a na stránkách a Facebooku Centra uměleckých aktivit, které soutěžní přehlídku pořádá. Těšíme se na Vaši návštěvu. 

 

Krajskou postupovou přehlídku v Červeném Kostelci pořádá Centrum umělěckých aktivit Hradec Králové: Informace o akci na webu CUA HK

Celostátní kolo:
Přehlídka České vize je vyústěním celostátního postupového systému přehlídek v Praze, Červeném Kostelci, Zruči nad Sázavou, Kroměříži a Svitavách. Tříčlenná porota uděluje ocenění v kategoriích hraného filmu, dokumentárního filmu, reportáže, animovaného filmu, experimentálního filmu, videoklipu a filmů studentů filmových škol. Doprovodný program je posílen o masterclass - besedy s osobnostmi amatérského i profesionálního filmu, ale také o prezentaci kolekcí zahraničních partnerů z UNICA.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.