30. května 2017

Z Broďáku se ozýval psí štěkot

Nebylo to ale nic mimořádného. O víkendu totiž zaplnili autokemp u rybníku Brodský musheři z klubu MC Metuje Červený Kostelec. Největší klub v republice, který má na sto třicet členů pocházejících z celé země, zde pořádal pravidelné každoroční „Klubové setkání“, na kterém se definitivně ukončila a vyhodnotila uplynulá sezona.

Pro zpestření si musheři udělali také odpolední vyjížďku, jež vedla po trase zde pořádaných závodů. Na okruhu byl spřežením neoficiálně měřen čas, i když se nejednalo o žádné závody. To si ale všichni mysleli, do doby než se vyjelo na trať. Z pohodové rekreační projížďky byl hned závod v plném tempu. Musheři se tak stylově rozloučili se sezonou a za výkony dostali i diplomy.  

V sobotní podvečer se všichni sešli v restauraci na pláži rybníka, kde se konala výroční členská schůze. Na ní se definitivně ukončila a vyhodnotila uplynulá sezona.

Na řadu přišlo i přijímání nových členů, kteří po přihlášení do zdejšího klubu mají roční čekací dobu, v níž musejí přesvědčit, že o tento sport mají skutečný zájem a dovedou se postarat i o své psy. Za členy se ale většinou hlásí děti musherů, a tak u nich nebývají žádné větší problémy.

Po oficiální části přišlo na řadu promítání filmů a fotografií ze závodů. Následovala volná zábava, na kterou není v průběhu závodní sezóny moc času.

„Uplynulá sezona byla z mého pohledu velice vydařená. Uspořádali jsme velké závody, a to zde na Broďáku a na Janovičkách, kde byly po několika na sníh skoupých letech vynikající sněhové podmínky a vysoká návštěvnost. Měli jsme tak možnost oprášit saně a vyrazit do nádherné zimní krajiny," pochvaloval si prezident klubu Jaromír Hanuš.

Dodal, že věří v to, že i nadcházející sezona přinese klubu hodně pozitivních výsledků. „Všichni členové, jak je znám, pro to udělají maximum," dodal Hanuš.

Text a foto: Jiří Mach

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás