8. června 2017

Hasiči ze Lhoty budou reprezentovat město na krajském kole v požárním sportu

V neděli 4. června se hasiči ze Lhoty za Červeným Kostelcem úspěšně zúčastnili okresního kola v požárním sportu, které se konalo na atletickém stadionu v Jaroměři.

Zastoupení měli hned v několika kategoriích. V kategorii mladších dorostenců nás reprezentoval Martin Škop, který se umístil na druhém místě a Honza Sedláček, který skončil šestý. Mezi mladšími dorostenkami se o první místo přetahovaly naše hasičky Týna Kunešová a Jůlie Sedláčková, kdy nakonec úspěšnější byla Týna Kunešová a vítězstvím ve své kategorii se kvalifikovala na krajské kolo, které se uskuteční 17. 6. 2017 v Hradci Králové. Mezi staršími dorostenkami byla nejúspěšnější Nikola Holeksová a také se díky svému výkonu kvalifikovala na krajské kolo. V kategorii mužů zvítězili hasiči ze Lhoty, kdy o vítězi rozhodoval požární útok, který se našim mužům nepovedl podle jejich představ, avšak díky přesvědčivému vítězství ve stovkách a štafetě udrželi naši muži první příčku, na okresním kole zvítězili a kvalifikovali se do krajského kola, které se uskuteční 24. 6. 2017 v Hradci Králové. Družstvo mužů reprezentovalo ve složení Petr Řezníček, Jan Matouš, Jakub Řezníček, Víťa Řezníček, Jan Petera ml., Pavel Petera ml., Jakub Žák a Jakub Staffa. Další individuální ocenění získal Jakub Řezníček za první místo ve stovkách s časem 0:21:03 a ve stejné disciplíně i Víťa Řezníček za třetí místo s časem 0:21:31.

Doufejme, že hasiči ze Lhoty budou stejně úspěšní i na krajském kole a budou dobře reprezentovat naše město. Na závěr patří velké poděkování Petru Řezníčkovi za obětavou organizaci a přípravu jednotlivců i družstva mužů.