25. července 2017

Červenokostelečtí fotbalisté Votroky nezastavili

Na červenokostelecký stadion přijel na 1. kolo domácího poháru MOL CUP 2017/2018 FC Hradec Králové.

Na fotbalový stadion si našlo cestu 1385 platících diváků jak z Červeného Kostelce, tak z celého okolí. Všichni si fotbalové odpoledne užívali plnými doušky a během devadesáti minut viděli i celou řadu pěkných akcí, které byly okořeněny osmi brankami, bohužel z toho sedm v naší síti. O favoritovi utkání nebylo pochyb už od samotného úvodu,  kdy nás Votroci jednoznačně přehrávali od prvních minut a prosazovali se po všech stránkách, tak samozřejmě i střelecky. Byla to taková hra kočky s myší a my se v prvním poločase téměř nedostali na dostřel branky FC. Útočný hrot FC Honza Pázler nám za prvních pětačtyřicet minut vstřelil hattrick. K němu se ještě přidali Zorvan se Schwarzem a výsledek poločasu byl stanoven na 5:0. Velká pochvala však patří našim fanouškům, kteří ocenili potleskem každý vstřelený gól hostí.  Naše jediná šance přišla  po půlhodině hry při akci Hundáka, který se dostal těsně za polovinou k odraženému míči a technickou střelou se pokoušel přehodit hradeckého gólmana. Ten se však stačil vrátit a pohodlně míč stáhl do své náruče. To  byl  jediný světlejší okamžik prvního poločasu z naší strany.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním vstřelit alespoň jeden čestný gól a co možná nejméně inkasovat.  Hosté vystřídali hatrickového Pázlera a Martana, kteří nám v první půli hodně zatápěli. V 51. minutě přišla světlá chvilka, kdy hostující obrana zaspala, míč se dostal k Hundákovi a ten rozvlnil síť za marně se natahujícím Vízkem a my snižujeme na 1:5. Následně však hra FC kopírovala první poločas . Hosté se na dlouhé minuty usazovali na naší polovině a my se potkávali s míčem jen sporadicky.  Blízko k navýšení skóre měli hosté v sedmdesáté minutě, kdy Schwarz zpoza vápna orazítkoval břevno a o deset minut později ho napodobil Súkenník nastřelením levé tyče . Několik gólových šancí jak v první, tak ve druhé půli pochytal opět skvělý Kobos. 

Hradec se  brankově prosadil až v 82. a v 84. minutě, kdy svůj druhý a třetí gól zařídil Filip Zorvan. Votroci splnili povinnost postupu a mohou se tak těšit na 2. kolo českého poháru MOL CUPU. 

My všichni trenéři, hráči, pořadatelé jsme však zažili velký svátek na našem stadionu. Hráči si utkání užili plnými doušky a téměř 1400  platících diváků jim  po utkání bouřlivě aplaudovalo.

SK Červený Kostelec - FC Hradec Králové 1:7 (0:5) 
Branky:  51. Hundák - 8., 13. a 43. Pázler, 31., 82. a 84. Zorvan, 42. Schwarz.  ŽK: 79. Koval.  Rozhodčí: Rejžek - Vlasjuk, Vodrážka. 

Sestavy: 

SK Červený Kostelec: Kobos - Kováčik, Vejman, Koval, Štelzig (47. Runkas) - Bárta (75. Hála) - Srkal, Petrů, Barták, Hundák (53. Martínek) - Hlava. 
FC Hradec Králové: Vízek - Mudra, Bederka, Nosek, Trávníček - Schwarz, Jirsák - Martan (46. Krátký), Zorvan, Vlkanova (66. Žondra) - Pázler (46. Súkenník)

http://skcervenykostelec.cz/2017/07/pohar-mol-cup-1-kolo/

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás