31. srpna 2017

Kréťan race a Spartan race

V sobotu 5.8.2017 se v Úpici Radči běžel již 4.ročník závodu Kréťan race. Kréťan race se inspiruje závodem Spartan race. Oproti klasickým závodům OCR jsou zde disciplíny o něco jednodušší a není zde penalizace za nezdolání překážky. Přesto však závod dal každému zabrat. Na trati dlouhé přes 6 km bylo rozmístněno na 30 nejrůznějších překážek. Jedna z nejtěžších překážek byl však vlastní běh v šíleném vedru. Trať vedla v okolí Úpice a asi 1 kilometrový úsek vedl samotnou řekou Úpou. Na start se celkem postavilo na 70 závodníků. Já jsem celkově skončil na 2 místě. Organizátoři připravili závody pro děti, které si je také jako vždy užily.

Dne 19.8.2017 proběhl v Litoveli závod Spartan sprint, jenž se konal v rámci Evropského šampionátu. Na start se proto postavili závodníci ze Slovenska, Maďarska, Polska a dalších zemí.

Závodilo se v klasických překážkách, jako je: šplh, plavání, hod oštěpem, ručkování, tahání břemene, plazení v bahně pod ostnatým drátem a mnoho dalšího.

I zde byly připraveny závody pro děti v různých věkových kategoriích a stejně tak jako dospělí, brodily se ve vodě, v blátě a moc se jim to líbilo.

Hlavního závodu se celkově zúčastnilo 5100 závodníků. Já jsem celkově skončil na 63 místě a ve své kategorii jsem si odvezl stříbrnou medaily.

Rád bych poděkoval všem jenž mně podporují, zejména však městu Červený Kostelec, Fitnes centrum Diblíková a firmám Mastr a Josi.