31. srpna 2017

O výstavu v plenéru byl zájem

V prostoru mezi autobusovým nádražím a ul. 5. května probíhala na přelomu června a července putovní výstava Má vlast cestami proměn. Zahájena byla přednáškou krajinářské architektky Ing. Radmily Fingerové o možnostech jednoduchých úprav zanedbaných míst.

Výstava zahájila osvětový cyklus PROměny ČK, který v průběhu roku představí zajímavé přednášky z oboru architektury a rozvoje města.

Samotné umístění výstavy upozornilo na dosud přehlížený prostor uprostřed města, který má možnost zastat některé funkce, které nemůže náměstí v současném stavu nabídnout. Veřejnosti byly předloženy otázky k zamyšlení nad jednoduchými úpravami místa prostřednictvím cedulí umístěných v prostoru. Návštěvníci ztratili ostych a vykročili z vyšlapaných cestiček i do trávníků.

Návštěvníci měli možnost se následně podělit o své názory prostřednictvím jejich zapsání fixem na tabuli, která byla uvozena dvěma otázkami: „Co byste tady rádi dělali?“ a „Které místo v ČK byste chtěli proměnit?“. Tabule se rychle plnila a bylo ji třeba opakovaně mazat, aby vzniklo dost prostoru pro další myšlenky. Všechny podněty byly zaznamenány k vyhodnocení.

Výstupy ze zápisu naleznete v přiloženém PDF. Pokud máte zájem o informace k dalšímu dění, sledujte web města nebo facebookový profil PRO ČK a dozvíte se více.

Závěrem je nutno poděkovat Asociaci Entente Florale CZ – Souznění, z.s. za bezplatné zapůjčení výstavy, MKS za pomoc s realizací, Odboru místního hospodářství MÚ ČK za perfektní přípravu trávníku.

Doufáme, že se vám tato událost líbila a zúčastníte se i dalších akcí.

Komise architektury, urbanismu a rozvoje

 

Soubory ke stažení

vyhodnocení tabule.pdf
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás