31. prosince 2017

Na Čerťáku odstartoval Silvestr tradičně ráno

Parta Čolek ani letos nezklamala a poslední den roku 2017 odstartovala o desáté hodině dopoledne silvestrovské veselí na kopci Na Čerťáku recesistickou akcí „Sjezd na čemkoliv“.

Počasí bylo v posledních dnech nejisté, a tak některé stroje, které se na kopci objevily, vybavili jejich majitelé raději kolečky. Připraveni tak byli na všechny povětrnostní podmínky. Po sobotní sněhové nadílce ale zbytky sněhové pokrývky na kopci vydržely a vozítka mohla sjíždět po stráni i na lyžích.

Na start se postavilo okolo desítky odvážlivců, kteří se pouštěli z kopce na saních, bobech či na vlastnoručně vyrobených monstrech. K tomu se i řádně přistrojili a zamaskovali. Jízda ze svahu se neobešla bez několika pádů a karambolů, a tak jezdci svými výkony bavili přihlížející diváky, kteří se již pravidelně každým rokem chodí na tuto akci pobavit. 

Pro zahřátí měli pořadatelé připraven čaj, svařák a polévku, čímž si přihlížející diváci mohli alespoň trochu zahřát a zasytit žaludky. Sjezd Na Čerťáku úspěšně zahájil poslední den v roce a pobavení diváci i odvážní jezdci se rozešli k obědu, aby se po nasycení a zahřátí mohli připravit na večerní Silvestrovské oslavy.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás