1. března 2018

Špinka byla svědkem prvních rychlobruslařských závodů

V sobotu 24. února 2018 se na rybníku Špinka konal závod v rychlobruslení Short Track. Sdružení rodičů a přátel Špinky (SRPŠ).

Na rybníku Špinka u Červeného Kostelec  uspořádalo Sdružení rodičů a přátel Špinky ("SRPŠ" za podpory školníka p. Čápa) v sobotu 24. února 2018 nultý ročník závodu v rychlobruslení tzv. Short Track. Celkem 25 odvážných startujících si za teploty -6°C, silného větru a chumelení vyzkoušelo na upraveném oválu s celkovou délkou 111,12m tuto zimní olympijskou disciplínu. Z kategorie "Muži" se prostřednictvím kvalifikace, který se jel na dva okruhy, do velkého finále nakonec probojovalo šest borců. Vítězem finále s hromadným startem (3 okruhy) se stal pak pan Vlček v čase 00:48:67. Z dvou žen byla úspěšnější p. Semeráková. Mezi dětmi byl jednoznačně nejrychlejší Tomáš Sokol časem 00:58:81.

Vyhlášení výsledků a materiální podporu akce zajistil Kiosek Novotný, hrazena pak byla ze soukromých zdrojů jednotlivců-organizátorů. I přes jasné charakteristiky gaučového víkendu, jsme byli překvapeni množstvím nejenom závodících, ale i cca padesáti přihlížejících diváků, kteří povzbuzovali k lepším výkonům. Fotografie ze závodu je možné zhlédnout zde:

https://www.zonerama.com/fotohombre/Album/4122104

Podle pamětníků se jednalo o vůbec první závod tohoto typu v okolí. Věřme, že se příští rok sejde dobré počasí, skvělý led a parta nadšenců při dalším tentokráte prvním oficiálním ročníku závodu.

Všem děkujeme, za SRPŠ Michal Kopecký

Výsledky najdete v příloze.

 

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás