6. dubna 2018

Výstavě biblí vévodí maketa Codexu gigas

Ve čtvrtek 5. dubna byla ve výstavní síni MěÚ v Červeném Kostelci slavnostní vernisáží zahájena výstava biblí.

Unikátní výstava biblí byla zpřístupněna veřejnosti slavnostní vernisáží, které se zúčastnil i Jiří Fogl ze Žamberka, který repliku Ďáblovi bible vyráběl. Účastníci vernisáže měli jedinečnou možnost prohlédnout si unikátní Codex gigas ze všech stran, když Jiří Fogl Ďáblovou biblí listoval. Ten k prohlídce připojil i zajímavé vyprávění, jak se kniha knih vyráběla. 

Na výstavě jsou k vidění i další zajímavé výtisky biblí, a to od historických kousků až po součastnost. Návštěvníci mohou na výstavě spatřit vše, co s vývojem bible souvisí, seznámí se i s psacími látkami, vývojem písma, její rukopisnou podobou a proměnami, kterými prošla od objevu černého umění do současnosti.

Výstava ve výstavní síň na náměstí T. G. M. v Červeném Kostelci potrvá do 13. května. Těšit se můžete také na další doprovodné akce výstavy, jako například komentované prohlídky, večerní prohlídky výstavy nebo doprovodné besedy. 

Většina doprovodného programu bude probíhat přímo ve výstavní síni, pouze beseda 19. 4. bude probíhat v prostoru multifunkčního centra v Knihovně B. Kafky. Takže co vás čeká?

●             14. 4. 2018 (17.00 výstavní síň). Komentovaná prohlídka výstavy.

●             18. 4. 2018 (20.00 výstavní síň). Večerní prohlídka výstavy při svíčkách s programem.

●             19. 4. 2018 (16.00 knihovna) Beseda “Bible v dějinách knižní kultury” (přednášející Bc. R. Švanda).

●             19. 4. 2018 (18.00 výstavní síň). Komentovaná prohlídka výstavy.

●             24. 4. 2018 (16.00 výstavní síň). Beseda “Otazníky kolem bible” (přednášející  Doc. J. Brož, Th.D. S.S.L).

●             29. 4. 2018 (17.00 výstavní síň). Komentovaná prohlídka výstavy.

Pořadatelem výstavy je Vlastivědný spolek při MKS Červený Kostelec.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás