8. června 2018

Dvě Predátoří zlata pro Kostelec

O víkendu 25.- 27.5.2018 se v lyžařském areálu Monínec uskutečnily 3 závody Pradátor race (Dril, Brutal a Masakr).

Tyto závody jsou jedny z  nejdrsnějších a nejnáročnějších, jenž se v České republice pořádají. V tomto smyslu ani letos organizátoři nezklamali a připravili zase o něco těžší závody než v loňském roce se spoustou nových překážek.

Já jsem se zúčastnil sobotního Brutalu, kde se běželo 14km  + 28 překážek a nedělního Masakru, kde  bylo 19km + 36 překážek.

V sobotním závodu jsme poprvé vyzkoušeli nové překážky a seznámili jsme se s pravidly pro jejich zdolávaní. Celkem se na start postavilo 760 závodníků včetně špiček české reprezentace v OCR. Přestože jsem na 2 překážkách spadl, doběhl jsem v celkovém pořadí na 27 místě a ve své kategorii na 1 místě.

Pak přišla neděle a nejtěžší a nejtvrdší závod této série – Masakr.

Abych to trochu objasnil, tak některé překážky byly kombinované a dvojnásobně prodloužené. Obtížnost extrémně náročná. Například na startu jsme dostali 50kg pytle se štěrkem. S těmito pytli jsme museli zdolat celou sjezdovku a donést je zpět na start v časovém limitu. Poté jsme vyrazily na samotný závod - opět  na vrchol sjezdovky. Mimochodem tu jsme vyběhli celkem 3x.

Během celého víkendu panovaly úmorná vedra. Proto se všichni těšili, až budou zdolávat vodní překážky, kterých bylo opravdu hodně. Musím zmínit alespoň obří několikametrovou  skluzavku, kde jsme létali do vody ze 4 metrové výšky.

Na tento nejtěžší závod se celkem postavilo 547 závodníků. Já jsem celkově skončil 14 a ve své kategorii na krásném 1 místě.

Děkuji za podporu městu Červený Kostelec, fitnescentrum Diblíková a firmám Mastr, Josi a Cestujnakole.cz. 

Jan Řezníček

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás