11. července 2018

Mistrovství ČR termických větroňů kategorie F3J se konalo v Náchodě – Vysokově

Ve dnech 16. - 17. 6. 2018 se uskutečnilo na letišti Aeroklubu Náchod – Vysokov mistrovství ČR rádiem řízených větroňů kategorie F3J.

Pořadatel soutěže byl z pověření Svazu modelářů ČR z.s. Modelklub Náchod p.s. Soutěže se zúčastnilo 24 soutěžících z toho dva junioři. Létalo se s kompozitovými termickými větroni o rozpětí křídel 3000 až 3800 mm startujícími pomocí elektrického navijáku na čas a přesnost přistání ve vymezeném pracovním čase.

Za pěkného, ale větrného počasí se v sobotu odlétalo 6 soutěžních kol, v neděli pak 2 soutěžní kola. Z těchto základních letů postoupilo 7 nejlepších soutěžících do finále. Finále se létalo v neděli odpoledne na 3 soutěžní kola a určilo vítěze soutěže.

Mistrem České Republiky kategorie F3J pro rok 2018 se stal Martin Rajšner z LMK Králův Dvůr před Lubošem Pospíšilem jun. z LMK Česká Třebová a Jaroslavem Vostřelem z LMK Litomyšl.

Vítězem juniorů se stal Luboš Pospíšil jun. z LMK Česká Třebová před Jaroslavem Vostřelem jun. z LMK Litomyšl.

Tímto bych rád poděkoval všem pořadatelům, Aeroklubu Vysokov, z.s. který pronajal celé letiště včetně zázemí  a samozřejmě také sponzorům Saar Gummi Czech s.r.o., Mesa Parts s.r.o., JINO – modelářské potřeby a Pecka – modelář s.r.o., kteří akci podpořili.

 Za Modelklub Náchod p.s. a červenokostelecké modeláře Ing. Radislav Tér

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás