2. prosince 2020

Červenokostelecké náměstí zdobí nový betlém

Ve středu byl na červenokostelecké náměstí instalován nový vyřezávaný betlém, ten je součástí nové předvánoční výzdoby města.

Autory betlému jsou řezbář Zdeněk Farský a truhlář Kamil Regner, kteří betlém vyrobili na žádost vedení města. Na betlém bylo použity čtyři kubíky lipového dřeva a téměř dva kubíky dřeva smrkového. Výroba trvala zhruba půl roku.

"Vyřezávání figur obnášelo okolo pětiset hodin práce," upřesnil Zdeněk Farský. Kamil Regner ještě doplnil: "dalších téměř dvě stě hodin trvala výroba přístřešku, kompletace a další přípravné práce." Řezbář a sochař Zdeněk Farský je z Náchoda, ale jak uvedl, tak k Červenému Kostelci má blízký vztah. "Dříve jsem pracoval v sochařské dílně pana Kafky, a tak mám ve městě řadu známých a pěkné vzpomínky."

Betlém byl autory představen při příležitosti rozsvěcení vánočního stromu na první adventní neděli. Vzhledem k současné epidemiologické situaci bylo představení betlému i rozsvěcení vánočního stromu vysíláno on-line, ale i tak několik lidí neodolalo a přišlo se podívat.

Betlém poutá velkou pozornost všech kolemjdoucích, a jak je vidět, tak se i líbí a je to jedna z nejvíce fotografovaných expozic města.

Záznam ze slavnostního rozsvěcení vánočního stromu a představení betlému najdete na: https://youtu.be/PyrOFZhWZmY

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás