14. června 2021

Víkend otevřených zahrad v Červeném Kostelci

Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti vznikl v roce 1998 ve Velké Británii a probíhá vždy během červnového víkendu. Projekt se setkal s velkým ohlasem a stal se postupně tradičním po celé Evropě. Do akce se již tradičně zapojuje zahradnictví Trees v Červeném Kostelci.

Otevření zahrady Trees se konalo od soboty 12. 6. do neděle 13. 6. 2021. Bohužel sobotnímu programu nepřálo štěstíčko a součástí denního programu bylo i sychravé počasí. Návštěvníky však počasí neodradilo a dorazili na prohlídku zahrady v hojném počtu a dobré náladě. Nedělní program se nesl v duchu klidné atmosféry a všichni účastníci si užívali paprsků slunce, které zpříjemňovaly prohlídku zahrady a celé nedělní odpoledne.

„I my jsme se zařadili do akce, která nese název Open Garden & Squares Weekend. Lidé mohli přijít do naší zahrady, kde jsme jim ukázali i místa na které se běžně nedostanou a celá ukázka zahrady byla doprovázena komentovanou prohlídkou. V rámci prohlídky se lidé dozvěděli něco o historii a filozofii naší zahrady. Například jak se snažíme pečovat nejen o rostliny, ale i člověka a krajinu. Vyvrcholení celé prohlídky bylo zakončeno na střeše budovy, kde se nachází střešní zahrádka. Součástí toho byla ochutnávka naší limonády,“ řekl majitel firmy Trees, Petr Pacák.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás