7. října 2021

Svatováclavské slavnosti opět nabídli divákům kousek historie

Městské kulturní středisko ve spolupráci s městem Červený Kostelec uspořádalo pro návštěvníky areálu J. K. Tyla v sobotu 25. září 2021 tradiční podzimní slavnost na počest sv. Václava, patrona země české, všech pivovarníků a vinařů.

Bohatý kulturní program byl zahájen pohádkou „O pejskovi a kočičce“ v podání loutkového divadla Smiřice. Představení vykouzlilo nejeden úsměv na dětských tvářích a všudypřítomná pozitivní energie by se dala krájet. Divadelní představení nebylo jedinou atrakcí připravenou pro ty nejmenší. V areálu se nacházely řemeslné dílničky, kde si každý mohl vyzkoušet svoji zručnost a vyzkoušet si řemesla našich babiček. Hlavním hřebem celé slavnosti bylo šermířské vystoupení Manů Přemysla Otakara. Vystoupení bylo natolik autentické, že někteří diváci při šermířských soubojích zavírali oči. Zvuky nabroušeného ostří se linuly celým areálem a celkový dojem dotvářely výborně zpracované kostýmy.

V rámci programu nesměla samozřejmě chybět ani hudební vsuvka v podání Městského dechového orchestru pod vedením paní Hany Řezníčkové Kukulové a celý sobotní den zakončilo vystoupení rockové kapely Pegas.

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás