Bohatá účast na letošním 49. ročníku Hadařské 25
Nejmladší účastník nebyl ještě ani rok starý. Nejstarším účastníkem nebyl nikdo jiný než člen našeho klubu Günter Cír, ročník narození 1933, tedy 93 let a bez problémů ujetých 30 km na kole. Musím ovšem dodat, že na kole obyčejném mechanickém, žádný elektropohon.
Krásné je, že se Hadařské zúčastnilo hodně mladých lidí i kompletní rodiny. Hrad Vizmburk, na kterém jsme pro všechny účastníky připravili občerstvení a prohlídku hradu, byl tradičně výbornou kulisou. Ještě jednou velký dík všem pořadatelům, jak na startu, tak na hradě a v cíli, za úspěšně zorganizovanou akci.
8. Rajd porozumienia sudeckiego
Krásným dnem byla pro 46 našich členů také sobota 9. května. Ti se zúčastnili 8. rajdu porozumienia sudeckiego – akce, kterou pořádají kluby PTTK Nysy, Klodzka a Zabkowic. Součástí byla procházka ze Ždanówa přes dva úchvatné viadukty, Zdanówski a Srebrnogórski, na Fort Ostróg, který je součástí velké pevnosti na Stříbrné hoře. Následovala prohlídka Fort Ostrógu se zajímavým průvodcem a opékání klobás v pevnosti. Poté jsme se přesunuli do Barda, kde nás čekala procházka s prohlídkou velice zajímavých kaplí, které se otvírají jen párkrát ročně. Od kaplí jsme ještě zašli na komentovanou prohlídku nového velkého bardského cyklocentra. Celý rajd jsme zakončili výbornou večeří, kterou pro nás zajistil PTTK Zabkowice.
Teď však již máme v plné přípravě naši další velkou akci, Červený Kostelec – Sněžka.
Otto Ressl
