11. ledna 2022

45. ročník Novoročního běhu vyhrál Pavel Jelen před favoritem Petrem Pechkem

V sobotu 8. ledna 2022 se v Červeném Kostelci uskutečnil 45. ročník Novoročního běhu o celkové délce 11,5 km. I letos se startovalo z Horní Kostelce, kde se sešlo úctyhodných 41 závodníku připravených poměřit své síly v členitém silničním okruhu. Dále trať zavedla závodníky do Červeného Kostelce odkud pokračovali do Rtyně v Podkrkonoší a zpátky do Horního Kostelce.
45. ročník Novoročního běhu vyhrál Pavel Jelen před favoritem Petrem Pechkem

Už na startovní čáře panovala úžasná atmosféra. Sešli se zde stálice, které můžeme potkat na každém ročníku, ale i úplní nováčci. „Já to dnes běžím poprvé, takže je pro mě Novoroční běh premiérou. Každopádně jsme se na dnešní závody připravoval, tak uvidíme, jak to dopadne“, řekl před startem Matěj Novák. 21. ročník měl před sebou i nejstarší závodník. „Těším se na dnešní závod, jelikož to bude dobrý trénink. Na první místo to dnes asi nebude. Co já můžu v 74 letech běžet“, zavtipkoval pan Oldřich Šmída.

Přesně v 10:00 vyšel výstřel ze startovní pistole a závodníci se vydali za doprovodu policejního auta na trať. „Hned po startu jsme vytvořili s Petrem dvojici. Kvůli neznalosti trati jsem se nikam nehnal. V prvním ostřejším stoupání na cca třetím kilometru jsem Petrovi cuknul, ale při dlouhém se běhu do Rtyně jsem zvolnil a Petr mě dotáhl. V následném dlouhém stoupání jsme spolu běželi do devátého kilometru závodu. Nechtělo se mi čekat až Petr začne útočit jako před týdnem a zkusil jsem nastoupit. Dnes to bylo těžší – delší trať a chladnější počasí. Samozřejmě zahájit sezónu vítězstvím v prestižním závodě a porazit tak kvalitního soupeře je prostě super“, zhodnotil průběh závodu pro redakci webu www.bezvabeh.cz vítěz kategorie mužů do 40 let Pavel Jelen. Půl minuty po vítězi dorazil do cíle favorit závodu Petr Pechek z Maratonstavu Úpice a třetí místo na stupních vítězů doplnil Milan Vlček z SK Nové Město nad Metují. V kategorii mužů nad 40 let zvítězil David Vaněk z Bezděkova.

V ženské kategorii se v cíli na první pozici ukázala Ivana Tezca s časem 57:05. S tříminutovým rozestupem dorazila do cíle Janeta Svobodová a třetí závodnicí v celkovém pořadí byla Zdeňka Jonášová z Hradec Králové.

Fotogalerii ze závodu naleznete ZDE!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Na konci května vyjíždějí turistické autobusy s přepravou kol
Ostatní
16. května 2022
Na konci května vyjíždějí turistické autobusy s přepravou kol
Kladské pomezí je díky svému rozmanitému reliéfu rájem cyklistů. K přepravě na atraktivní místa našeho regionu nebo pro zpáteční cestu můžete v turistické sezóně využít několik linek turistických autobusů s přepravou kol, které poprvé vyjíždějí v sobotu 28. května 2022!
Rozhovor s Danou Černou i její nové knize
Ostatní
1. května 2022
Rozhovor s Danou Černou i její nové knize
Červenokostelecká rodačka Dana Černá vydala svou první knihu s názvem Zvládej překážky. Popisuje v ní celý průběh její onkologické léčby. Kniha také obsahuje články z výprav za studánkami a prameny, které podnikala v době léčby. Tyto toulky jí v těžkých chvílích dodávaly tolik potřebnou energii a sílu.
Bývalé umělecké ateliéry poskytnou úlevu těžce nemocným lidem
Ostatní
30. března 2022
Bývalé umělecké ateliéry poskytnou úlevu těžce nemocným lidem
V pátek 11. 2. 2022 proběhlo slavnostní otevření centra zdravotnických služeb Oblastní charity Červený Kostelec. Mobilní hospic Anežky České, ambulance paliativní péče a další služby, které poskytují pomoc stovkám pacientů ročně v jejich domácnostech, dostanou nové zázemí. Stane se tak po více než devíti letech hledání řešení pro malé prostory sloužící službám od roku 2010, které pro soustavné navyšování počtu pacientů využívajících domácí péče přestávaly být vyhovující.
„Filmová noc“ se probudila do mrazivého slunečného rána!
Ostatní
30. března 2022
„Filmová noc“ se probudila do mrazivého slunečného rána!
11. března 2022 o půlnoci hodin padla poslední klapka maturitního filmu s názvem „Filmová noc“! Neuvěřitelné, filmová premiéra byla zahájena ještě ten večer v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. V hlavních rolích jste měli jedinečnou možnost zhlédnout maturanty náchodské zdravotnické školy. Po pomyslném červeném koberci kráčeli maturanti oboru Sociální činnost, Praktická sestra, a také budoucí ošetřovatelé. Další skvělé role obsadily třídní učitelky Mgr. Lucie Nosková, Mgr. Kateřina Hanušová a Mgr. Petra Hanušová.
Peerka pomáhá osobám s duševním onemocněním v okrese Náchod už rok. Jak?
Ostatní
30. března 2022
Peerka pomáhá osobám s duševním onemocněním v okrese Náchod už rok. Jak?
Lépe pochopí jakoukoliv situaci ten, kdo si jí také prošel. Právě to je základní princip fungování peer konzultantky v týmu neziskové organizace Péče o duševní zdraví v Náchodě. Peer konzultantka (peerka) dává odbornému týmu pohled „z druhého břehu“ a je významnou podporou i inspirací pro klienty.
Masopust v Olešnici u Červeného Kostelce (26. 2. 2022)
Ostatní
28. února 2022
Masopust v Olešnici u Červeného Kostelce (26. 2. 2022)
Po slavnostním zahájení, představení masek, masopustním tanci proběhl masopustní průvod s dechovou hudbou. Celý průvod vedl pan Masopust s ženou, medvěd s medvědářem a další tradiční masopustní masky. Na závěr proběhnul rozsudek nad masopustním medvědem. Je skvělé že se lidé umí bavit a udržují naše tradice. Masopustní veselí si užívaly hlavně děti, jejich tváře zářily radostí.
Zobrazit další články