11. června 2024 od 18:00

BONI PUERI

Místo konání: Divadlo J. K. Tyla, Červený Kostelec
Světově proslulý chlapecký sbor Boni pueri vystoupí v úterý 11. června od 18 hodin v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci. V nabitém koncertním programu našli místo pro benefiční vystoupení pro Hospic Anežky České.

Diváky čeká pestrý repertoár nejrůznějších hudebních žánrů doplněný o nápaditou choreografii. Vstupenky je možné zakoupit na stránkách Městského kulturního střediska Červený Kostelec nebo prostřednictvím informačního centra Červený Kostelec, Nové Město nad Metují, Náchod, Hronov, Police nad Metují, Česká Skalice a CA Toma Úpice.

O SBORU

Český chlapecký sbor BONI PUERI patří k významným evropským hudebním tělesům a šíří dobré jméno České republiky i našeho hradeckého regionu po celém světě. Dvěstěčlenný sbor za 42 let své existence absolvoval více než 4500 samostatných koncertů napříč kontinenty, a to i v těch nejprestižnějších koncertních domech. Jeho zpěváci jako jediní čeští umělci vystoupili v sídle ministerstva zahraničních věcí USA ve Washingtonu pro velvyslance a pracovníky ministerstva.

Sbor účinkoval po boku význačných umělců (José Carreras, Bobby McFerrin, Václav Hudeček, Lucie Bílá, Vojtěch Dyk, Pavel Šporcl, Thomas Hampson), natáčí frekventovaně pro televizi a rozhlas a spolupracuje s význačnými soubory a orchestry po celém světě. Od roku 2017 se sbor účastní prestižního muzikologického projektu Češi ve Vídni.

Zpěváci Boni Pueri byli exkluzivním kulturními hosty slavnostní česko-rakouské „mše smíření“ pod patronací Velvyslanectví ČR ve Vídni.

Pěvecký sbor natáčí filmovou hudbu a podílí se i na hereckých rolích (seriál Missing pro hollywoodskou produkci, dokumentární film Aldabra, filmová pohádka Anděl Páně 2, Nebezpečné známosti pro britsko-americkou produkci apod.).

V loňském roce absolvovali čtyři profesionální prestižní zámořská turné – do Japonska, Ománu, Libanonu a Jižní Koreje. Českému chlapeckému sboru Boni Pueri byl v Bruselu opětovně udělen titul „kulturního velvyslance“ sborové federace při Evropské unii (Ambassadeur culturel de l'Union Européenne).

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.