8. září 2022

Červený Kostelec má želízko v ohni v podnikatelské soutěži Živnostník roku

Ve středu 14. září budou vyhlášeni krajští vítězové 17. ročníku podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku. Deset nejúspěšnějších firem a deset nejúspěšnějších živnostníků regionu bude bojovat o přízeň odborné poroty, získání prestižního titulu a postup do celorepublikového kola. Tento rok se soutěže zúčastní i paní Martina Hloušková z Červeného Kostelce, která se zabývá ruční výrobou bylinných sirupů z léčivých a aromatických rostlin.
Červený Kostelec má želízko v ohni v podnikatelské soutěži Živnostník roku

Sirupy vyrábí z rostlin, které pěstuje na certifikované přírodní zahradě, bez použití hnojiv a pesticidů, plně v souladu s přírodou. Do svých výrobků nepřidává žádné dodatečné látky, jejich složení je pouze příslušná bylinka nebo ovoce, voda a cukr, některé výrobky jsou zcela bez cukru. Své produkty prodává v prodejnách zdravé výživy, informačních centrech a na řemeslných trzích. Při prezentaci výrobků vyzdvihuje jejich přírodní složení a příznivé účinky jednotlivých bylin na lidský organismus. Částečně spolupracuje také s kavárnami v regionu, kde se používají sirupy pro přípravu výborných domácích limonád. „Bylinkaření jsem se věnovala již kdysi se svojí babičkou, která mě naučila základy sběru a zpracování léčivých rostlin včetně jejich účinků na lidský organismus. Tuto svoji dávnou lásku se mi podařilo během rodičovské dovolené přetavit na první malé podnikání. Své výrobky jsem nejprve prodávala na malých trzích, postupně si rozšířila portfolio, změnila balení a etikety a rozšířila si své základní znalosti o léčivých rostlinách.“ V současné době má v nabídce kolem třiceti druhů sirupů a má výrobky v obchodech od Prahy až po Ostravu.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Poznejte rozmanitost regionálních výrobků Kladského pomezí
Ostatní
9. září 2022
Poznejte rozmanitost regionálních výrobků Kladského pomezí
Kladské pomezí se již od roku 2016 řadí mezi regiony s vlastní ochrannou známkou regionálních výrobků - Regionální produkt Kladského pomezí. Do této chvíle jich bylo certifikováno více než 20. Najdete mezi nimi různé pochoutky, šperky, keramiku, bytové doplňky, mýdla a koupelové soli, ale také výrobky, které potěší především děti.
S novým špičkovým CT přístrojem přichází do náchodské nemocnice prvky umělé inteligence
Ostatní
8. září 2022
S novým špičkovým CT přístrojem přichází do náchodské nemocnice prvky umělé inteligence
Rychlý technologický vývoj ve zdravotnictví přináší do nemocnic nové možnosti, které lékařům umožňují stále přesněji a komfortněji diagnostikovat potíže svých pacientů a tím je efektivněji léčit. Cestou výrazné modernizace svého přístrojového vybavení se i díky dotačnímu programu REACT EU vydala i Oblastní nemocnice Náchod. Nejnovějším přírůstkem do rodiny špičkových diagnostických přístrojů je nové CT s prvky umělé inteligence Somatom X.cite, které oproti předchozímu přístroji nabízí řadu benefitů pro pacienty i personál nemocnice.
Užijte si léto v Kladském pomezí naplno!
Ostatní
13. července 2022
Užijte si léto v Kladském pomezí naplno!
Období prázdnin a letního cestování je v plném proudu, a my pro vás máme pestrou cestovatelskou nabídku na výlety křížem krážem Kladským pomezím. Sbalte si batoh a vzhůru na cesty!
Článek na portálu denik.cz o Červeném Kostelci
Ostatní
30. června 2022
Článek na portálu denik.cz o Červeném Kostelci
V pondělí 20. června 2022 vyšel na portálu denik.cz článek o Červeném Kostelci.
Fotografie v zahradě
Ostatní
23. června 2022
Fotografie v zahradě
V zahradě příběhů je nově nainstalovaná kolekce fotografií studentů Střední průmyslové školy Otty Wichterleho .
Zobrazit další články