30. března 2022

„Filmová noc“ se probudila do mrazivého slunečného rána!

11. března 2022 o půlnoci hodin padla poslední klapka maturitního filmu s názvem „Filmová noc“! Neuvěřitelné, filmová premiéra byla zahájena ještě ten večer v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. V hlavních rolích jste měli jedinečnou možnost zhlédnout maturanty náchodské zdravotnické školy. Po pomyslném červeném koberci kráčeli maturanti oboru Sociální činnost, Praktická sestra, a také budoucí ošetřovatelé. Další skvělé role obsadily třídní učitelky Mgr. Lucie Nosková, Mgr. Kateřina Hanušová a Mgr. Petra Hanušová.
„Filmová noc“ se probudila do mrazivého slunečného rána!

Maturitní ples náchodské zdravotnické školy v sobě nesl zvláštní kouzlo přitažlivosti. Stal se po dlouhé době prvním plesem, který se mohl uskutečnit v divadle Dr. Josefa Čížka. Taneční parket si opět zakusil rytmické podupávání. Na ples našich maturantů zavítali i významní hosté. Hejtman Královehradeckého kraje Martin Červíček, starosta Města Náchod Jan Birke a předseda správní rady Oblastní nemocnice Náchod Jan Mach.

Významní hosté společně s ředitelem Střední odborné školy sociální a zdravotnické – EA Náchod, Davidem Hanušem přivítali maturanty školního roku 2018-2022. Sálem se nesla slova pokory, ocenění důležitosti a nepostradatelnosti páce všech ve zdravotnickém a sociálním sektoru.

Úvodní slovo využil hejtman Martin Červíček také k tomu, aby osobně žákům a učitelům poděkoval za jejich aktivní pomoc v době pandemie onemocnění Covid-19. Ocenění v podobě květiny a medaile hejtmana Královehradeckého kraje Mgr. Martina Červíčka, brig. gen. v. v., převzaly žákyně Karolina Černá a Vendula Kasnarová.  Dále byly hejtmanem oceněny i některé naše paní učitelky a zaměstnankyně školy.  

„Jsem velmi rád, že žáci, jejich přátelé a také rodiče společně s pedagogy měli jedinečnou příležitost slyšet z úst našich významných hostů, jak jsou hrdi na naše žáky, na jejich oddanost a nezištnou touhu pomáhat,“ dodává ředitel školy David Hanuš.

„Vážím si podpory a iniciativy pana starosty Jana Birke, který nám pomáhá vdechovat škole nový život. V posledních letech jsme mohli díky podpoře města vybudovat nejenom moderní učebny ošetřovatelství, ale i odborné učebny chemie a biologie. Budova musí projít ještě významnou rekonstrukcí, aby mohla ještě další dlouhá léta sloužit ke vzdělávání zdravotnických pracovníků. Chci znovu poděkovat také řediteli náchodské nemocnice Janu Machovi za podporu a pomoc při organizaci odborných praxí a dalších společných aktivit, které nás spojují jako významného partnera školy“.  Doplnil ředitel školy David Hanuš.

V úvodu plesu nechybělo poděkování maturantů, kterého se za všechny úspěšně zhostila Eliška Wagnerová. Poděkovala pedagogům za ochotu a vstřícnost pomoci vždy, kdy bylo potřeba, a to nejenom v otázkách školních a vzdělávacích, ale v otázkách osobních nesnází. Nechybělo ani poděkování rodičům, kteří své děti podporují v průběhu celého studia a jsou pro ně velkou oporou.

Hladkou jízdu Filmové noci doprovázela kapela Juno a osvěžující vsuvkou bylo i sólo houslistky Niky na elektronické housle. Pilířem plesu bylo tradiční šerpování maturantů s přípitkem lahodného šumivého sektu a připravená vystoupení všech tříd posledních ročníků, kteří svými tanečními čísly překvapili nejednoho diváka.

Co by to bylo za ples bez soutěže o ceny. Vyhrát snad musel každý, a to díky všem partnerům, kteří naši soutěž podpořili.

Ples byl zakončen slavnostním zašlapáváním šerp, které otevřelo poslední etapu studia žáků posledních ročníků.

Každý z účastníků si ples užil podle svého, všichni si odnesli zážitky, dojmy, pocity…

Maturita je důležitý mezník v životě každého žáka. Ne nadarmo se jí říká zkouška z dospělosti. Neméně náročné budou i závěrečné zkoušky ošetřovatelů…

Ať se všem podaří uspět, držme jim pěsti.

Děkujeme, že jsme mohli být v produkci „Filmová noc.“

Renata Dušková, PR manažer

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Na konci května vyjíždějí turistické autobusy s přepravou kol
Ostatní
16. května 2022
Na konci května vyjíždějí turistické autobusy s přepravou kol
Kladské pomezí je díky svému rozmanitému reliéfu rájem cyklistů. K přepravě na atraktivní místa našeho regionu nebo pro zpáteční cestu můžete v turistické sezóně využít několik linek turistických autobusů s přepravou kol, které poprvé vyjíždějí v sobotu 28. května 2022!
Rozhovor s Danou Černou i její nové knize
Ostatní
1. května 2022
Rozhovor s Danou Černou i její nové knize
Červenokostelecká rodačka Dana Černá vydala svou první knihu s názvem Zvládej překážky. Popisuje v ní celý průběh její onkologické léčby. Kniha také obsahuje články z výprav za studánkami a prameny, které podnikala v době léčby. Tyto toulky jí v těžkých chvílích dodávaly tolik potřebnou energii a sílu.
Bývalé umělecké ateliéry poskytnou úlevu těžce nemocným lidem
Ostatní
30. března 2022
Bývalé umělecké ateliéry poskytnou úlevu těžce nemocným lidem
V pátek 11. 2. 2022 proběhlo slavnostní otevření centra zdravotnických služeb Oblastní charity Červený Kostelec. Mobilní hospic Anežky České, ambulance paliativní péče a další služby, které poskytují pomoc stovkám pacientů ročně v jejich domácnostech, dostanou nové zázemí. Stane se tak po více než devíti letech hledání řešení pro malé prostory sloužící službám od roku 2010, které pro soustavné navyšování počtu pacientů využívajících domácí péče přestávaly být vyhovující.
Peerka pomáhá osobám s duševním onemocněním v okrese Náchod už rok. Jak?
Ostatní
30. března 2022
Peerka pomáhá osobám s duševním onemocněním v okrese Náchod už rok. Jak?
Lépe pochopí jakoukoliv situaci ten, kdo si jí také prošel. Právě to je základní princip fungování peer konzultantky v týmu neziskové organizace Péče o duševní zdraví v Náchodě. Peer konzultantka (peerka) dává odbornému týmu pohled „z druhého břehu“ a je významnou podporou i inspirací pro klienty.
Masopust v Olešnici u Červeného Kostelce (26. 2. 2022)
Ostatní
28. února 2022
Masopust v Olešnici u Červeného Kostelce (26. 2. 2022)
Po slavnostním zahájení, představení masek, masopustním tanci proběhl masopustní průvod s dechovou hudbou. Celý průvod vedl pan Masopust s ženou, medvěd s medvědářem a další tradiční masopustní masky. Na závěr proběhnul rozsudek nad masopustním medvědem. Je skvělé že se lidé umí bavit a udržují naše tradice. Masopustní veselí si užívaly hlavně děti, jejich tváře zářily radostí.
Zobrazit další články