2. dubna 2024

Hadařská 25: vydejte se s klubem turistů opět na Vízmburk

Klub turistů Červený Kostelec, který v letošním roce slaví 105 let od svého založení, hodnotil v pátek 8. března, na výroční členské schůzi svou činnost za rok 2023. Hosty na tomto jednání byli i starosta města Tomáš Prouza, předseda PTTK Zabkowice Jerzy Piasecki, zástupci kulturního a turistického centra Zabkowic Jerzy Organiščiak a Piotr Ancavski. Na VČS přijelo také našich sedm bývalých členů, kteří byli v našem klubu před padesáti lety členy turistického oddílu mládeže.
Hadařská 25: vydejte se s klubem turistů opět na Vízmburk

Výroční schůze se zúčastnilo 92 členů z celkového počtu 105 členů. Zúčastnění vyslechli zprávu o činnosti za rok 2023, ve kterém jsme zorganizovali celkem 61 akcí, tedy víc než je týdnů v roce. V programu byla také zpráva o hospodaření, revizní zpráva, odměnění zasloužilých členů, diskuze a samozřejmě plán práce na rok 2024, který by měl být opět bohatý. O krásný závěr VČS se postarali noví členové našeho klubu, manželé Klepáčkovi, kteří sehráli loutkové představení své nové pohádky napsané pro klub turistů – O prvním tůristovi.

Teď však vzpomínky stranou, protože máme před sebou akci, které by se měl alespoň jednou za život zúčastnit každý občan našeho města. Tímto zveme všechny dobré lidi v sobotu 20. dubna na již tradiční 47. ročník Hadařské 25. Je to tip na dobře prožitý den v dobré společnosti. Zúčastňují se ho pravidelně kojenci v kočárcích a také mladíci a mladice více než devadesátiletí. V loňském roce bylo celkem 508 účastníků. Každý si může vybrat, na co stačí, nebo na co má chuť. Vždyť pěšky se dá jít 12, 18, 25 nebo 35 km, a kdo chce jet na kole, má na výběr 30, 50 nebo 70 km. Všechny trasy pak mají jeden společný bod a tím je hrad Vízmburk. Kontrola a občerstvení pro každého účastníka, který si klobásu sám opeče u ohně, nebo ji s milým úsměvem dostane teplou.

Hrad Vízmburk, o který pečuje spolek Sdružení pro Vízmburk, nás každý rok překvapí něčím novým, a tak v rámci Hadařské máte možnost tento archeologický a historický klenot ještě lépe poznat. Po odpočinku a občerstvení se pak vydáte do cíle, který je v místě startu, tedy u sokolovny.

Ještě jedna důležitá informace pro ty, co si v sobotu rádi pospí. Klidně dospěte, protože start 47. ročníku Hadařské 25 je v sobotu 20. dubna od 7:00 do 12:00 hodin od sokolovny v Červeném Kostelci a cíl do 17:00 u sokolovny v místě startu. Přijďte všichni, těšíme se na vás.

Otto Ressl

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Čechomor & Lucie Bílá: Exkluzivní hudební spojení zahájí 70. ročník folklorního festivalu
Kultura
5. dubna 2024
Čechomor & Lucie Bílá: Exkluzivní hudební spojení zahájí 70. ročník folklorního festivalu
Ačkoli se to nezdá, Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci, který bude letos probíhat od 14. do 18. srpna, již klepe na dveře.
Kulturou nabité jaro se ZUŠkou
Kultura
3. dubna 2024
Kulturou nabité jaro se ZUŠkou
Vážení posluchači, rodiče a návštěvníci programů ZUŠKY, s přicházejícím jarem škola vstupuje do období naplněného spoustou očekávání v podobě soutěží, výtvarných presentací, krásných koncertů a představení. Je to jedno z nejhezčích období, kdy můžeme se žáky zúročit čas příprav na projekty školy, na které jsme se společně dlouhé měsíce připravovali.
Vrchní sestra hospice převzala z rukou první dámy významné ocenění
Ostatní
2. dubna 2024
Vrchní sestra hospice převzala z rukou první dámy významné ocenění
Ve středu 21. února v Praze v hotelu Olšanka obdržela Iva Valerová, vrchní sestra Mobilního hospice Anežky České, cenu Cicely Saunders za příkladnou a inspirativní péči o pacienty v závěru jejich života. Ocenění převzala v úvodu konference „Sestry v paliativní péči“ z rukou první dámy Evy Pavlové, která nad akcí převzala záštitu.
Kladské pomezí: Připravujeme novinky v projektu ČAPEK!
Kultura
21. března 2024
Kladské pomezí: Připravujeme novinky v projektu ČAPEK!
Projekt ČAPEK, který vznikl v roce 2018 u příležitosti 100. výročí od založení Československé republiky, mapuje život Josefa, Karla a Heleny Čapkových v jejich rodném Královéhradeckém kraji. Prostřednictvím praktické tištěné mapy a webových stránek již sedmým rokem provází návštěvníky atraktivními místy našeho regionu, která jsou se slavnou sourozeneckou trojicí spjata. Letos se projekt dočká hned několika novinek.
Od dětských čtenářů až ke starostům: MAP přináší na Náchodsko pestrou paletu akcí
Ostatní
20. března 2024
Od dětských čtenářů až ke starostům: MAP přináší na Náchodsko pestrou paletu akcí
Projekt Učíme se na Náchodsku – MAP 4 (reg. č. CZ.02.02.XX/00/23_017/0008475) věnující se vzdělávání na úrovni základních a mateřských škol v našem regionu se v roce 2024 kromě pracovníků škol zaměřuje více než kdy jindy na děti a žáky, ale také na zřizovatele místních škol, tedy starosty, místostarosty obcí Náchodska nebo pracovníky odboru školství při městském úřadu.
Zobrazit další články