8. července 2022

Kladské pomezí - bulletin červenec 2022

Co se událo v Kladské pomezí, na čem se pracuje a spoustu dalších informací přináší červencový bulletin.
Kladské pomezí - bulletin červenec 2022

CO SE UDÁLO

KLADSKÉ POMEZÍ SLAVÍ 25 LET!
Při této příležitosti vznikla na našem webu speciální sekce "25 LET", kde najdete mnoho zajímavých informací. Co je naší náplní, jakých úspěchů jsme dosáhli a co všechno jsme za dobu naší existence realizovali. Pustit si můžete také krátké video ohlédnutí za naší činností.
Více informací naleznete zde

Kladské pomezí má nové logo
K pětadvacetinám své existence si společnost destinačního managementu Kladské pomezí nadělila nové logo. Zrcadlí se v něm hladina vodní nádrže Rozkoš, která se propojuje se symbolikou cest, objevování, toulání a také návratů. Jeho autorem je Jan Flieger, který ztvárnil i logo původní.
Více informací naleznete zde

Vyšel nový turistický časopis „Léto v Kladském pomezí“
V letošním jubilejním roce došlo k zásadní změně! Po 13 letech se noviny proměnily v turistický časopis, který je plný inspirace a tipů na letní výletování. K dostání je zdarma na pultech informačních center našeho regionu a v online podobě na našem webu.
Více informací naleznete zde

Pivovar Primátor hostil konferenci Léto 2022 v Kladském pomezí
Tradiční regionální konference se letos uskutečnila ve středu 25. května 2022 v návštěvnickém centru Pivovaru Primátor v Náchodě. Zástupci turistických atraktivit na ní představili novinky, které chystají pro návštěvníky v letošní sezóně.
Více informací naleznete zde

Výroční zpráva Kladského pomezí za rok 2021
Na webu Kladského pomezí najdete výroční zprávu za rok 2021, ve které se dočtete informace našich aktivitách, realizovaných projektech i turistických produktech. Její součástí je také finanční zpráva o hospodaření organizace.
Více informací naleznete zde

Proběhlo setkání íčkařů Kladského pomezí
V pátek 27. května proběhlo v příjemném prostředí zahradní kavárny Trees v Červeném Kostelci pravidelné setkání pracovníků informačních center Kladského pomezí. Účastníci pohovořili o plánovaných akcích, ale také o tom, jaké novinky připravují.
Více informací naleznete zde

Cyklotoulky v Kladském pomezí
V květnu proběhlo v Kladském pomezí natáčení dalšího z dílů televizního pořadu Cyklotoulky, který každý týden přináší zajímavé tipy na výlety pro všechny cyklonadšence. Tentokrát se jeho tvůrci v čele s Vilémem Dubničkou vydali objevovat turistické atraktivity v okolí vodní nádrže Rozkoš.
Přehrát video

Certifikovali jsme nové regionální výrobky
Řady stávajících výrobků, které se pyšní certifikátem Regionální produkt Kladského pomezí, se rozrostly o kolekce ložního prádla značky Darré Náchod s autorskými vzory a kresbami, a dále o Omalovánkový průvodce městy Kladského pomezí autorky Michaely Luňákové ze Studnice.
Více informací naleznete zde

Byl zahájen provoz turistických autobusů s přepravou kol
Kladské pomezí je díky svému rozmanitému reliéfu rájem cyklistů. K přepravě na atraktivní místa našeho regionu nebo pro zpáteční cestu můžete v turistické sezóně využít několik linek turistických autobusů s přepravou kol, které se poprvé rozjely na konci května.
Více informací naleznete zde

Kladské pomezí představuje své nové partnery
Svaz cestovního ruchu Kladské pomezí se rozrostl o Sdružení pro Vízmburk, což je skupina místních nadšenců, kteří se starají o rozkvět a provoz stejnojmenného hradu nedaleko Havlovic, a společnost Trees, která se zaměřuje na realizace a rekonstrukce zahrad, ale také provozuje zahradní kavárnu v Červeném Kostelci.
Více informací naleznete zde

Kladské pomezí se účastnilo náchodského Dne pro rodinu
V sobotu 11. června na náchodském atletickém stadionu Hamra proběhl Den pro rodinu, na kterém nechyběl ani propagační stánek Kladského pomezí! Nachystána byla pestrá nabídka našich propagačních materiálů, ale především kvíz s tematikou Toulavého baťohu. Za jeho správné vyplnění čekala soutěžící zasloužená odměna.
Více informací naleznete zde

Tomáš Hanák navštívil technické památky Královéhradeckého kraje
Tomáš Hanák v roli průvodce a moderátora představuje v cestovatelském pořadu technické památky českých zemí. V dílu, který měl premiéru ve středu 25. května zamířil do Královéhradeckého kraje a nevynechal ani Kladské pomezí. Navštívil mlýn a vodní mandl v Ratibořicích, Železniční muzeum Výtopna v Jaroměři a Jurkovičův most v Novém Městě nad Metují.
Přehrát video

Užijte si piknik v Malých lázních!
Informační centrum Malé lázně ve spolupráci s kavárnou Kolonáda Café přináší novou službu pro návštěvníky. Můžete si objednat piknikový koš plný čerstvých dobrot a užít si příjemné posezení v zahradě Vily Komenský! Pokud byste chtěli své blízké potěšit a obdarovat něčím netradičním, po předchozí domluvě je možné nechat si vyhotovit také dárkový poukaz.
Více informací naleznete zde

Muzeum Boženy Němcové představuje novinky letošní sezóny
V expozici Boženy Němcové si návštěvníci mohou prohlédnout nový velkoformátový rodokmen spisovatelčiny rodiny nebo vyzkoušet vzdělávací program "Výlet s Barunkou Panklovou do 19. století". K vidění je také expozice Bitva u České Skalice 28. 6. 1866. V průběhu sezóny jsou stálé expozice doplněny zajímavými výstavami.
Více informací naleznete zde

Kladské pomezí se účastnilo Mise Velichovky 2022
V neděli 8. května proběhlo slavnostní otevření lázeňské sezóny v lázních Velichovky spojené s připomínkou konce 2. světové války, ale také příjezdu ozbrojeného konvoje 23. průzkumné squadrony do Velichovek. Se svým propagačním stánkem tu nechyběli ani zástupci Kladského pomezí!
Více informací naleznete zde

NA ČEM PRACUJEME

Užijte si léto s Boženou!
Vydejte se společně s námi do malebného kraje Boženy Němcové v roce, kdy si připomínáme výročí 160 let od úmrtí slavné spisovatelky. Projděte si nejen místa známá z románu Babička. Skvělým průvodcem vám bude praktická skládačka, která vás seznámí i s jejím životním příběhem.
Více informací naleznete zde

Vyrazte na výlet s Toulavým baťohem
Pokud máte rádi rodinné toulky napříč zajímavými místy Kladského pomezí a oblíbili jste si soutěž s Toulavým baťohem, máme pro vás skvělou zprávu! Zapojit se můžete do dalšího ročníku populární cestovatelské hry. Slosování hlavních cen proběhne 4. října 2022.
Více informací naleznete zde

Vydejte se po stopách sourozenců Čapkových
Kladské pomezí má tu čest být rodištěm řady literárních velikánů. Mezi ně řadíme i sourozence Čapkovy. Nechte se zavést do kraje Devatera pohádek, inspiraci získáte v tištěné mapě s tipy na výlety nebo na tematickém webu.
Více informací naleznete zde

Užijte si léto plné zážitků
Rádi byste v létě zažili něco nezapomenutelného a netradičního? Navštivte náš web, který je plný neobvyklých zážitkových aktivit v Kladském pomezí. Těšit se můžete na speciální kostýmované prohlídky, dobrodružné programy, interaktivní hry či exkurze a mnoho dalšího.
Více informací naleznete zde

Zdroj: Kladské pomezí, o.p.s.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Ostatní
18. července 2022
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Máte rádi přehled o všem, co se kolem děje? Přihlaste se k odběru informací a už nikdy nezmeškáte důležité novinky a upozornění z naší samosprávy. Informace podle vašich zájmů vám budeme posílat e-mailem, SMS nebo jako zprávu do aplikace. Služba je zdarma!
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Ostatní
8. července 2022
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Období těhotenství je v životě každé ženy výjimečným obdobím a s přípravou na porod vyvstává mnoho otázek. Porodnice se mění i v závislosti na trendech a přáních, které budoucí maminky vyžadují. Jinak se rodilo před padesáti, třiceti i deseti lety. Dnešní ženy touží po přirozeném porodu a porodníci mají zase širší škálu vyšetření, díky kterým mohou vývoj miminka sledovat už od prvních týdnů těhotenství. O tom, co čeká ženy v péči jičínské porodnice, jsme mluvili se zástupcem primáře gynekologicko-porodnického oddělení, MUDr. Zdeňkem Havlíkem.
Setkání Kostelců v Kostelci se konalo již potřicáté
Ostatní
30. června 2022
Setkání Kostelců v Kostelci se konalo již potřicáté
Čas letí jako voda a od prvního setkání Kostelců v Kostelci nad Černými lesy uběhlo úctyhodných 30 let. Pořádání tohoto putovního setkání se zhostilo pro rok 2022 město Červený Kostelec, které přivítalo do slunného dne dvanáct Kostelců z různých koutů naší republiky (Kostelec nad Orlicí, Kostelec nad Labem, Kostelec nad Černými lesy, Kostelec na Hané, Kostelec u Holešova, Kostelec, Kyjova, Kostelec u Jihlavy, Kostelec u Stříbra, Vrbatův Kostelec, Kostelec u Zlína, Kostelec Hromnice, Kostelec u Heřmanova Městce), a dokonce jednoho zahraničního účastníka až z Kostolce z Povážské Bystrice ze Slovenska.
Tipy na výlety v okolí Frýdlantu prověřené klubem turistů
Ostatní
29. června 2022
Tipy na výlety v okolí Frýdlantu prověřené klubem turistů
Stojíme na prahu prázdnin a dovolených, to je čas, kdy můžeme prožít hodně krásných dnů plných hezkých zážitků v naší kouzelné přírodě. Máme pro vás pár tipů, které stojí za to uskutečnit a určitě nebudete zklamáni. Záruku vám na to dává náš klub turistů, který tato mista navštívil v první polovině letošního měsíce června.
Slavnostní otevření prostranství mezi školami proběhlo za doprovodu Městského dechového orchestru
Ostatní
14. června 2022
Slavnostní otevření prostranství mezi školami proběhlo za doprovodu Městského dechového orchestru
V sobotu 11. června se za účastí firmy Průmstav Náchod a zástupců města Červený Kostelec slavnostně otevřelo prostranství mezi školami. Celému projektu předcházela nejen architektonická soutěž, ale také veřejná beseda s příznačným názvem „Co s prostorem mezi školami?“. V té době si veřejnost nejvíce přála, aby zde vzniklo místo pro odpočinek, kde si mohou vychutnat kávu a vypustit své děti do bezpečného a zábavného prostředí.
Zobrazit další články