24. října 2022

KLADSKÉ POMEZÍ LETOS SLAVÍ 25 LET

Při této příležitosti bychom vám rádi postupně představili naše NEJ aktivity.
KLADSKÉ POMEZÍ LETOS SLAVÍ 25 LET

CYKLOBUSY
První autobus s vlekem pro přepravu kol vyjel v Kladském pomezí již v roce 2004 a od té doby bylo přepraveno více než 150 tisíc cestujících. Provoz cyklobusů je zajištěn díky finanční podpoře Královéhradeckého kraje s cílem přiblížit nejen cykloturistům nejbližší horské regiony – Stolové hory v Polsku, Krkonoše a Orlické hory. Více o cyklistice!

REGIONÁLNÍ PRODUKT
Od roku 2016 se řadíme mezi regiony s vlastní ochrannou známkou Regionální produkt Kladského pomezí. Do této chvíle bylo certifikováno již více než 20 výrobků. Hlavním cílem je podpora lokálních výrobců a propagace našeho regionu. Jedná se o ocenění za čas a péči, kterou výrobě věnují, za myšlenku, kterou výrobku vdechli, a za původ produktu z regionu Kladské pomezí. Více infromací!

LYŽAŘSKÉ TRASY
Naší důležitou zimní aktivitou je role hlavního koordinátora úpravy lyžařských běžeckých tras, kterou zastáváme již 22 sezón. V regionu i se sousedním Broumovskem jich najdete téměř 300 km. O samotnou údržbu se starají spolky, města a obce za finanční podpory z dotace Královéhradeckého kraje. Kladské pomezí je zároveň autorem a správcem praktického zimního webu, kde najdete přehled všech běžeckých tratí a aktuality o jejich sjízdnosti. Navštívit web!

PŘIPRAVUJEME PRO VÁS NAROZENINOVOU SOUTĚŽ
Narozeninová soutěž zakončí oslavy letošního 25. výročí naší organizace. Během 5 týdnů se vás budeme ptát na 5 otázek, vylosujeme 5 výherců a předáme 5 zajímavých cen. Startujeme v listopadu 2022. Více informací!

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.