31. srpna 2023

Knihovna přímo ve vašem mobilu: Knihovna Břetislava Kafky nabízí nově možnost vypůjčit si i e-knihu

Již od května mají červenokostelečtí čtenáři možnost vypůjčit si v i Knihovna Břetislava Kafky kromě fyzických výtisků také e-knihy. Výpůjčku si jednoduše stáhnete z pohodlí domova přímo do své čtečky, chytrého telefonu nebo tabletu. Jak to funguje a co to obnáší? Čtěte dál.
Knihovna přímo ve vašem mobilu: Knihovna Břetislava Kafky nabízí nově možnost vypůjčit si i e-knihu

Pro čtenáře to znamená pouze:

  • mít svůj vlastní chytrý telefon (tablet)
  • mít v naší knihovně zaplacenou registraci
  • stáhnout si aplikaci Palmknihy. 

Pozor! V aplikaci musíte být zaregistrováni pod stejným emailem, který jste uvedli při registraci v knihovně! Další postup už je úplně jednoduchý:
- Přihlásíte se do online katalagu knihovny;
- v katalogu si vyhledáte Vámi požadovaný titul a pokud je k dispozici jako e-kniha;
- klikněte na tlačítko „Půjčit e-knihu“ u Vámi vybraného titulu. 

Tím se Vám e-kniha nahrade do aplikace Palmknihy v sekci „Moje e-knihy“, kde ji budete mít k dispozici po celý měsíc. S vrácením si nemusíte dělat starosti, jelikož po uplynutí 31 dní se eVýpůjčka sama vrátí. Měsíčně si takto můžete vypůjčit 2 eVýpůjčky.

Za e-knihy platí knihovna, čtenář je má zdarma v rámci svého ročního čtenářského poplatku, viz ceník na našem webu.
A to už se při cenách knih vyplatí, co říkáte? 

Podrovný postup včetně obrazového návoru najdete i ZDE na stránkách naší knihovny.

Potřebujete poradit? jsme to pro Vás offline i online:

Pokud si přeci jen s něčím nevíte rady, neváhejte se obrátit na naše knihovnice, které Vám rady poradí. Ani v tomto případě k nám nemusíte. Kontakty na nás (a samozřejmě spoustu dalších užitečných informací) najdete na našem webu www.knihovnack.cz.

 

Markéta Šolcová, ředitelka knihovny

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Kterak chorvatští krajané do Kostelce Jiráska přinesli
Kultura
27. listopadu 2023
Kterak chorvatští krajané do Kostelce Jiráska přinesli
Dolany znají lidé v okolí zejména jako ty „jablečné“ po cestě do Hradce Králové. Do Červeného Kostelce však zavítali „Dolaňáci“ vzdálenější – obyvatelé historické Slavonie, vnitrozemské části dnešního Chorvatska. Stovky kilometrů vážili do našeho města divadelníci a zpěváci z České besedy Dolany, stejně tak i ze skvěle fungující krajanské organizace z tamního Šibovce, dvou obcí na Daruvarsku, tedy z oblasti, kde se Češi (a velmi výrazně právě Východočeši!) za posledních dvě stě let hojně usazovali.
Poselství z Charitní pečovatelské služby: Každé ráno dostáváme nový den
Ostatní
23. listopadu 2023
Poselství z Charitní pečovatelské služby: Každé ráno dostáváme nový den
Uvědomujeme si, že každé ráno dostáváme jako dar nový den? V tomto dnu není ničeho příliš mnoho ani příliš málo, nic bezvýznamného ani zbytečného. Tento den, který máme prožít, je jeho mistrovským dílem. Ale my na něj pohlížíme jen jako na jednu stránku z kalendáře označenou číslovkou, měsícem a rokem. Bereme ho na lehkou váhu jen jako list papíru. Měli bychom si každého dne vážit a uvědomovat si, že právě tento den je náš. Každý den je velký dar a nedělejme si starost o zítřejší den.
Co vše se v letošním roce odehrálo na objektu T-S 19 Turov?
Ostatní
14. listopadu 2023
Co vše se v letošním roce odehrálo na objektu T-S 19 Turov?
Nováčci v týmu, elektroinstalace ve spodním patře, jarní údržba, letní prohlídky a plány na další zatraktivnění pro turisty v příštím roce.
Vernisáž výstavy Josef Kulda: Kraj mého mládí
Kultura
2. listopadu 2023
Vernisáž výstavy Josef Kulda: Kraj mého mládí
Je pondělí 25. září 2023. Do podkrovního prostoru Knihovny Břetislava Kafky míří desítky návštěvníků, v davu zahlédneme starostu i místostarostu. Zanedlouho se zde za účasti autora otevře výstava obrazů. Na nich v době svých studií zachytil rodnou Lhotu, Červený Kostelec, okolní přírodu, své přátele, příbuzné, tajné tábory…
Jednota v rozmanitosti – cenné poselství festivalu
Kultura
5. října 2023
Jednota v rozmanitosti – cenné poselství festivalu
Tyto v pořadí již devětašedesáté oslavy lidových tradic i letos přinesly do Červeného Kostelce atmosféru, které je třeba si cenit. Folklor, to je zhmotnělá láska i k místu, kde člověk vyrostl, a k prostoru, který utváří jeho osobnost. Vzájemné sdílení lidových kultur z různých míst a kontinentů nás učí porozumění a otevírá mysl.
V Zahradní kavárně Trees hudba doslova kvete
Kultura
4. října 2023
V Zahradní kavárně Trees hudba doslova kvete
Sednout si do trávy s konvičkou čaje, sledovat západ slunce a při tom všem poslouchat živé vystoupení jednoho z nejlepších kytaristů, jaké v naší zemi máme. I takové bylo letošní léto v Trees. Koncerty zde mají už jen díky samotnému místu konání neopakovatelnou atmosféru. Tím největším lákadlem je ovšem programové složení a hvězdný výčet interpretů, které mohou směle konkurovat kulturní nabídce ve městech násobně větších.
Zobrazit další články