3. dubna 2024

Kulturou nabité jaro se ZUŠkou

Vážení posluchači, rodiče a návštěvníci programů ZUŠKY, s přicházejícím jarem škola vstupuje do období naplněného spoustou očekávání v podobě soutěží, výtvarných presentací, krásných koncertů a představení. Je to jedno z nejhezčích období, kdy můžeme se žáky zúročit čas příprav na projekty školy, na které jsme se společně dlouhé měsíce připravovali.
Kulturou nabité jaro se ZUŠkou

Březen – jarní měsíc přivedl žáky Junior Big Bandu na pódium Divadla J. K. Tyla s dlouho očekávaným jarním koncertem, který orchestr uspořádal téměř na rok přesně se svými sólisty a významnými hosty. Letošní koncert byl výzvou nejen pro nový repertoár a skvělého hosta, zpěváka Petera Pechu, ale i pro první zkušenost v podobě soutěžního klání Big Bandových orchestrů ZUŠ Královéhradeckého kraje, které proběhne v Týništi nad Orlicí 14. dubna s excelentní porotou v čele s Janem SMIGMATOREM. Moc se těšíme.

Už nyní ale můžeme gratulovat našim žákům, kteří se účastnili 12. března okresního kola klavírní soutěže ZUŠ v Náchodě s těmito výsledky:
Naši školu reprezentovalo 9 žáků – 5 sólistů a 2 klavírní dua. Ve svých věkových kategoriích získali 2.cenu Marie Janoušková, Hana Hofmanová, Vilém Špulák a Adam Kubeček, 1. cenu a zároveň postup do dalšího kola získala Hana Řezníčková. Klavírní duo Dominik Matyska a Marie Hejnová bylo odměněno 2.cenou a duo Emma Burešová a Sofie Hejnová postupují s 1. cenou do krajského kola. Všem učitelům a žákům blahopřejeme!

S krásnými výsledky a uměním žáků klavírního oddělení, kteří nás representovali na soutěži, se můžete potěšit na vystoupení v malém sále Divadla J. K. Tyla dne 16. dubna 2024 v 18 hodin.
Nejen soutěže naplňují učitele a žáky v průběhu jarních měsíců. Jeden z mnoha dalších koncertů školy se připravuje na 20. dubna. do Divadla J. K. Tyla a bude o významném výročí v hudbě.

Komorní orchestr Dolce furioso pod taktovkou Jiřího Kábrta se svými hosty, jako je DPS Červánek se sbormistrem Evou Kubečkovou, dále současní i bývalí studenti ZUŠ a nynější posluchači AMU a konzervatoří, vás zve na koncert u příležitosti „Roku české hudby“. Program je sestaven z hudby českých autorů, převážně jubilantů, kteří mají ve svém letopočtu čtyřku, například Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Leoš Janáček, Antonín Tučapský a mnoho dalších. Přijďte se zaposlouchat do nádherných pokladů české hudby a skvělých výkonů v podání žáků i sólistů: Filip Ruffer – violoncello, Markéta Vepřeková – klavír, Jiří Kábrt ml. – housle a další.

Příjemným oživením v programech školy bude vystoupení žáků tanečního oboru v choreografii Jany Faltové, kteří společně s vámi, posluchači a milovníky krásných rockových písní, vás 24. dubna provedou v Divadle J. K. Tyla taneční ROCKOVOU NOCÍ. V programu vystoupí i žáci tanečního oboru ZUŠ Náchod a trio rodiny herců BÁRTOVÝCH, kteří diváky vtáhnou do děje příběhu rockových legend.

Tečkou za jarními koncerty je pozvánka na mimořádný koncert pěveckého sboru Červánek a jeho oddělení, věnovaný 30. výročí založení. Koncert se koná v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci dne 11. května 2024 v 18 hodin pod vedením Evy Kubečkové. Červánek reprezentuje naše město a naši republiku 30 let nejen v Česku, ale i na mezinárodních soutěžích v mnoha zemích Evropy, kde získal řadu ocenění a předních míst. Během koncertu DPS Červánek dostane hudební dárky od vynikajících souborů našeho regionu, a to od smyčcového orchestru z Náchoda a Police nad Metují pod vedením dirigentky Michaely Michalové, pěveckého sboru Paleček z Nového Města nad Metují pod vedením rodačky z Červeného Kostelce Magdaleny Mertlíkové /Kožnarové/, akordeonového kvinteta naší školy pod vedením Jaroslava Kubečka a bývalé žákyně, operní pěvkyně Magdaleny Malé. Můžete se těšit na díla velikánů, jako je W. A. Mozart, G. F. Händel, A. Dvořák, O. Mácha a další. Na koncertě bude účinkovat 140 mladých zpěváků a muzikantů. Máte se na co těšit…

Na všechny programy školy najdete vstupenky na stránkách www.mksck.cz a v IC Červený Kostelec.

Tak vzhůru do jarních měsíců plných nových nadějí a krásných zážitků. Další informace naleznete na www.zusck.net.

Za vedení školy MgA. Leoš Nývlt

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Čechomor & Lucie Bílá: Exkluzivní hudební spojení zahájí 70. ročník folklorního festivalu
Kultura
5. dubna 2024
Čechomor & Lucie Bílá: Exkluzivní hudební spojení zahájí 70. ročník folklorního festivalu
Ačkoli se to nezdá, Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci, který bude letos probíhat od 14. do 18. srpna, již klepe na dveře.
Hadařská 25: vydejte se s klubem turistů opět na Vízmburk
Sport
2. dubna 2024
Hadařská 25: vydejte se s klubem turistů opět na Vízmburk
Klub turistů Červený Kostelec, který v letošním roce slaví 105 let od svého založení, hodnotil v pátek 8. března, na výroční členské schůzi svou činnost za rok 2023. Hosty na tomto jednání byli i starosta města Tomáš Prouza, předseda PTTK Zabkowice Jerzy Piasecki, zástupci kulturního a turistického centra Zabkowic Jerzy Organiščiak a Piotr Ancavski. Na VČS přijelo také našich sedm bývalých členů, kteří byli v našem klubu před padesáti lety členy turistického oddílu mládeže.
Vrchní sestra hospice převzala z rukou první dámy významné ocenění
Ostatní
2. dubna 2024
Vrchní sestra hospice převzala z rukou první dámy významné ocenění
Ve středu 21. února v Praze v hotelu Olšanka obdržela Iva Valerová, vrchní sestra Mobilního hospice Anežky České, cenu Cicely Saunders za příkladnou a inspirativní péči o pacienty v závěru jejich života. Ocenění převzala v úvodu konference „Sestry v paliativní péči“ z rukou první dámy Evy Pavlové, která nad akcí převzala záštitu.
Kladské pomezí: Připravujeme novinky v projektu ČAPEK!
Kultura
21. března 2024
Kladské pomezí: Připravujeme novinky v projektu ČAPEK!
Projekt ČAPEK, který vznikl v roce 2018 u příležitosti 100. výročí od založení Československé republiky, mapuje život Josefa, Karla a Heleny Čapkových v jejich rodném Královéhradeckém kraji. Prostřednictvím praktické tištěné mapy a webových stránek již sedmým rokem provází návštěvníky atraktivními místy našeho regionu, která jsou se slavnou sourozeneckou trojicí spjata. Letos se projekt dočká hned několika novinek.
Od dětských čtenářů až ke starostům: MAP přináší na Náchodsko pestrou paletu akcí
Ostatní
20. března 2024
Od dětských čtenářů až ke starostům: MAP přináší na Náchodsko pestrou paletu akcí
Projekt Učíme se na Náchodsku – MAP 4 (reg. č. CZ.02.02.XX/00/23_017/0008475) věnující se vzdělávání na úrovni základních a mateřských škol v našem regionu se v roce 2024 kromě pracovníků škol zaměřuje více než kdy jindy na děti a žáky, ale také na zřizovatele místních škol, tedy starosty, místostarosty obcí Náchodska nebo pracovníky odboru školství při městském úřadu.
Zobrazit další články