6. září 2022

Letošními vítězi cyklistického závodu LESÁK CUP jsou Michal Bubílek a Lenka Fridrichová

Když se řekne LESÁK CUP, všem se musí automaticky vybavit slovní spojení opravdová „bajkovačka“. Závod v okolí Jestřebích hor si za dobu své existence vydobyl mezi bikery skutečný respekt, a kdo ho absolvuje, může si právem říkat biker s velkým B. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy pořadatelé s hlavním trasérem Michalem Kaněrou připravili pro závodníky trať plnou singltrailů, těžký výjezdů a sjezdů.

Již 7. ročník cyklistického závodu LESÁK CUP se konal v sobotu 27. srpna 2022 na Bohdašíně v Červeném Kostelci. Program celého dne odstartovaly dětské závody odrážedel, kde se na prvních místech umístili Tomáš Přibyl a Alžběta Beranová. V závodě předškoláků triumfoval svým výkonem v chlapecké kategorii Michal Dajč a v kategorií předškolaček zaslouženě vyhrála Viktorie Třešňáková. Skvělými výkony se představily i děti v kategorii do 6 až 7 let na kilometrové trati. Zde si vavříny odnesli Matyáš Cinke a Maja Melišíková. Vítězi závodu žáků do 9 let na dvoukilometrové trati se stali Jakub Zejfart a Elena Famfulíková. Posledním kláním v dětské kategorii byl závod na pět kilometrů. Zde si na stupních vítězů vychutnali ovace Vojtěch Sulzbacher a Amálie Dajčová.

Hlavní závod na 40 km vyhrál Michal Bubílek a Lenka Fridrichová

„Dlouhá 40kilometrová trať zavedla závodníky do malebného okolí Jestřebích hor. Po startu čekalo na závodníky delší stoupání, kde byla připravena vrchařská prémie o 20 l sud piva Primátor. Po zdolání stoupání navedla trasa účastníky závodu na technický sjezd Halda. Dále pokračovala závodní trať přes Kryštofovy kameny a následovalo velmi obtížné stoupání na Švédský vrch. Odtud se už závodníci vraceli zpět přes Chlívce do cíle,“ popsal trasu závodu Michal Kaněra.

A kdo, že se stal vítězem hlavního závodu na 40 kilometrů? V mužské kategorii zvítězil Michal Bubílek za tým KROSS BIKERANCH TEAM s časem 1 hodinu a 50 minut.

„Trať mě moc mile překvapila. Byl to opravdu krásný cyklistický okruh s krásnou technikou a minimem asfaltu. Velice se mi líbil formát na dvě kola, kdy si závodník první kolo načte a druhé kolo si užije technické pasáže. Naštěstí jsem v průběhu závodu neměl žádné komplikace. Jediným nebezpečným prvkem byla uklouzaná trať po pátečním dešti. Atmosféra v průběhu závodu byla skvěle uvolněná. Není to žádné mistrovství světa a je z toho cítit, že se to hlavně pořádá pro radost z cyklistiky a zpestření sportovního života v regionu. Mojí taktikou po celý závod bylo vyhrát 20 l sud piva Primátor na první prémii a pak si budovat náskok pro výhru v závodě, a to se mi povedlo. Kritérium, které se odjelo po hlavním závodě mělo veliký ohlas, lidi fandili a bavili se“, zhodnotil průběh celého závodu Michal Bubílek.

Druhým závodníkem, který projel cílovou rovinkou se stal Sebastian Vlček s časem 1 hodina a 52 minut a třetí místo na stupních vítězů doplnil Ondřej Zelený.

V ženské kategorii získala kov nejcennější Lenka Fridrichová za tým ELEVEN HEAD CST CYKLOLIVE.

„Za mě trať byla opravdu skvělá. Jsem ráda, že jsou na ní každý rok vidět nějaké novinky v podobě nakopaných singlů, nebo různých překážek v areálu závodu. Co se týče závodu, člověk se musí opravdu hecnout do výjezdů, které nejsou úplně zadarmo a technické sjezdy si poté doslova užije. Líbí se mi, že to není úplný extrém. Celá trasa se dá s trochou šikovnosti projet bez problémů, a i délka závodu je optimální. Organizace je na skvělé úrovni a byla jsem mile překvapena z cen pro vítěze. Je vidět, že organizátoři na závodnicích opravdu nešetří“, zhodnotila Lenka Fridrichová.

Druhou závodnicí, která projela cílovou rovinkou se stala Kateřina Obstová s časem 2 hodiny a 37 minut a třetí místo na stupních vítězů doplnila Lucie Celbová.

A co trať 20kilometrová? Tam pořadatelé závodníkům neslevili ani o chlup. S tím rozdílem, že závodníci místo dvou okruhů jeli kolo jenom jedno. V celkovém pořadí se na první pozici umístil Ondřej Horák s časem 57 minut. Druhým závodníkem, který protnul cílovou pásku byl Filip Saidl a třetí dojel Adam Telecký. V ženské kategorii se v cíli na první pozici ukázala Jana Adámková. V závěsu dorazila do cíle kadetka Nicol Bezstarosti. Třetí závodnice v celkovém pořadí byla Lucie Šretrová.

Kompletní výsledky závodů naleznete ZDE!