31. prosince 2018

Čerťák byl plný legrace, i když ho nepřikryla sněhová peřina

Na Silvestra odstartovala parta Čolek o desáté hodině ranní na kopci Čerťák už osmnáctý ročník recesistické akce nazvané Sjezd na čemkoli.

Pořadatelé ještě naposledy v roce, kdy byla před 100 lety založena Československá republika, toto výročí připomenuli. Přizpůsobili k tomu své stroje i oblečení a výzdobu prostranství. I když se jim jeden samohyb v prvním kole porouchal, tak improvizovali a nastoupili i do druhého kola, které úspěšně zvládli.

V letošním roce byl kopec úplně bez sněhu. Ani to však soutěžící nezaskočilo a své stroje povětrnostním podmínkám přizpůsobili. Nebo se alespoň snažili. 

Zřejmě absence sněhu odradila většinu pravidelných účastníků, ale i tak jezdci svými výkony bavili okolo stovky přihlížejících diváků, kteří se už pravidelně každým rokem chodí na tuto akci zasmát. Pro zahřátí měli pořadatelé připraven čaj, svařák a polévku. 

Sjezd na Čerťáku tak úspěšně zahájil poslední den v roce a pobavení diváci i odvážní jezdci se rozešli k obědu, aby se po nasycení a zahřátí připravili na večerní silvestrovské oslavy.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás