5. dubna 2019

Poutníky na části cesty doprovodil starosta Červeného Kostelce

Putování 2019 je sedmý ročník osvětové akce, která má upozornit na problematiku autismu. Poutníci jdou od města k městu a na konci většiny dní pořádají besedy o životě lidí na spektru autismu.

Letošní trasa má 222 km a putující tuto vzdálenost ujdou v období od 2. do 15. dubna. Jednotlivé trasy měří v průměru kolem 20 kilometrů, nejdelší etapa má 38 km, nejkratší – odpočinková - 10 km. Trasa letošního putování vede přes města Trutnov – Dvůr Králové nad Labem – Červený Kostelec – Náchod – Nové Město nad Metují – Dobruška – Rychnov nad Kněžnou – Choceň – Vysoké Mýto – Brčekoly - Chrudim – Pardubice a cíl je v Hradeci Králové.

Jedna z etap začínala 5. dubna v Červeném Kostelci, kde poutníky uvítal starosta města Rostislav Petrák a předal jim na upomínku pár drobných dárků. Od poutníku zas obdržel odznak, jako důkaz, že se k této akci také připojil. Aby ukázal, že město podporuje pohybové aktivity a sport, vydal se na část cesty společně s poutníky, kteří jdou ve zdejší lokalitě po turistické trase Boženy Němcové.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás