14. května 2019

Závody agility provázelo nevlídné počasí, soutěžící to ale neodradilo

V neděli 12. května se v areálu kempu Brodský konal druhý ročník neoficiálních agility závodů Brodíkův speciál. I přes hrůznou předpověď počasí nás závodníci nezklamali, a přijeli v hojném počtu.

Celkem 70 účastníků, rozděleni dle velikosti a výkonnosti, poměřilo své síly ve dvou základních bězích- v tzv. jumpingu, kde psi překonávají překážky a probíhají tunely. Kategorie pokročilých má navíc ještě slalom. Štěňátka ještě překážky neskáčou, závodí pouze v tzv. tuneliádě.

Po doběhání základních běhů se konal náš speciál- jak je již z názvu patrné, je to speciální běh, který jinde jen tak nenajdete. Závodní se ve dvojicích ve stejné velikostní kategorii s rozdílnou výkonností, kdy první z dvojice překoná svoji trať, po skočení poslední překážky předá pomyslnou štafetu a na trať vyráží druhý. Výsledek je součet časů a trestných bodů obou psů. Speciál byl nepovinný, a my máme obrovskou radost, že se ho letos zúčastnili skoro všichni.

Na akci dorazil i psí útulek Trutnov, pro který jsme pořádali materiální sbírku. Návštěvníci se mohli dozvědět informace o činnosti útulku a seznámit s Bertíkem, který aktuálně hledá nový domov. Prodejní stánky s chovatelskými potřebami a kloubní výživou ocenil každý, kdo chtěl svému psímu parťákovi udělat radost. A nechybělo ani adrenalinové vystoupení Trickline od Jirky Másla.

Díky velké podpoře našich partnerů a sponzorů se nám podařilo ocenit všech 70 účastníků, nikdo neodjížděl s prázdnou. Největší poděkování patří především Městu Červený Kostelec, městskému kulturnímu středisku, kempu Brodský a dalším místním firmám.

Děkujeme a budeme se těšit zase příští rok.

Za Kostelecké tlapky z.s., M. Vondrová

Foto: Jan Brož

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás