5. září 2019

Fidži hostí nejtěžší závod světa, české barvy bude hájit jediný tým

Na nejtěžší závod světa „Eco-Challenge Fiji“ již za týden odlétá reprezentovat Českou republiku tým ve složení Tereza Rudolfová, Jan Císař, Pavel Paloncý a Jan Obuškevič.

Na tichomořských ostrovech se utká 60 závodních týmů z 30 zemí světa v „World´s toughest race: Eco-challenge Fiji“. Jak samotný podtitul závodu slibuje, čtyřčlenné smíšené týmy si během 12 dní non-stop závodění sáhnou až na úplné dno. Na 647km dlouhé trati musí celý tým postupovat společně, překonat divokou džungli, plavit se na tradiční oplachtěné kánoi, projet ostrovy na kole, a k tomu všemu lézt, slaňovat, ale také třeba sjíždět divokou vodu.

„Navigace mezi jednotlivými kontrolními body a také strategie odpočinku jsou velmi důležitou součástí závodu. Pokud má tým přetnout cílovou pásku, musí být kompletní. Spolupráce ve stresu a absolutním vyčerpání je klíčová pro úspěšné zdolání závodu.“ Říká Tereza Rudolfová, která zastupuje „něžné pohlaví“ v týmu.

Lokalitu pro 25. ročník závodu vybrali pořadatelé záměrně na jednom z nejodlehlejším míst planety, Fiji. „Trasa závodu je opravdu úchvatná, ale neskutečně náročná“, slibují organizátoři. Ostrovy pokrývá prales, týmům bude v postupu džunglí pomáhat třeba také mačeta.

Český tým zastupují zkušení adventure race závodníci, kteří ať už společně nebo v různých týmech úspěšně zdolali několik závodů mistrovství světa v Adventure race:

4. místo MS Adventure race Reunion 2018 (Rudolfová)

9. místo MS Adventure race USA 2017 (Rudolfová, Císař)

15. místo MS Adventure race Austrálie 2016 (Rudolfová, Obuškevič, Císař)

11. místo MS v Adventure race Brazílie 2015 (Obuškevič, Paloncý)

 

Poprat se s nástrahami divočiny na druhé straně zeměkoule bude jejich další výzvou.

Start závodu je 10. září a konec závodu 21. září 2019.

Neopakovatelná dobrodružství, drama a příběhy během závodu bude zachycovat tým producenta Baera Gryllse (Man vs. Wild) Lisy Hennessy a Marka Burnetta, desetidílná série MGM televize bude mít světovou premiéru začátkem roku 2020 na Amazon Prime Video.

autor: Tereza Rudolfová, Červený Kostelec, Malá Skála

Foto: Honza Žák, archiv autorky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás