7. září 2019

Na Broďáku si daly dostaveníčko kachny

Nejednalo se o vodní ptáky, ale o legendární francouzské automobily Citroën 2CV, kterému se lidově říkalo Kachna, Kačena nebo Kachnička. Bylo to díky jeho měkkému odpružení, se kterým se vůz při jízdě na nerovnostech nakláněl ze strany na stranu.

Citroën 2CV se vyráběl v letech 1948–1990 a bylo jich vyrobeno přes pět milionů kusů. Pro většinu lidí je známý i z filmů, například o četníkovi ze Saint Tropez, kde v něm jezdily jeptišky či z českého filmu Bobule.

Dvaadvacet majitelů těchto lidových vozítek se sjelo o víkendu do kempu Brodský, kde je mohli obdivovat i návštěvníci, kteří sem zavítali. Jako na každém srazu, tak i tady měli účastníci srazu připravenou vyjížďku, která je zavedla do Boumova a místního pivovaru. Po návratu probíhalo několik soutěží a samozřejmostí byla i zábava.

„Účast nám snížila akce, která se pořádala v pražských Letňanech, kde tento víkend probíhaly oslavy 100 let automobilky Citroën. Ale jsme spokojeni, jen nám malinko program zkomplikovalo počasí, ale vše dobře dopadlo,“ uvedl jeden z pořadatelů srazu.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás