24. září 2019

Nejtěžší závod světa na ostrově Fiji český tým úspěšně zvládl

Česká výprava na nejtěžší závod světa se vrací do Čech. Téměř tři týdny strávila čtveřice závodníků se svým team asistentem na tichomořském ostrově Fiji.

Po několika dnech příprav non-stop odstartoval závod, při kterém závodníci překonali celý neprostupný ostrov z jihu na sever a přepluli přes 150 kilometrů oceánu.
"Z důvodu natáčení televizní show nemůžeme prozradit úplně hodně, ale určitě se vracíme jako tým s výsledkem spokojeni," říká kapitán týmu Jan Císař.
Týmy během cesty plachtili na tradičních camaku polynéských plachetnicích, překonávali džungli, sjížděli místní řeky na paddleboardu raftů nebo třeba také bambusovém voru. Mezi největší výzvy závodu patřily blátivé pěšinky džunglí s velmi obtížnou navigací, lezecké překonání vodopádů nebo i bahnitý přejezd džunglí, kde bylo nutné kola pro neuvěřitelné množství bláta nést. Dalším velmi důležitým aspektem bylo vyhnout se infekci z džungle, která některé týmy ze závodu definitivně vyřadila.
"Připravená depa během závodu pro nás byla úplně novou a velmi pozitivní zkušeností. Každý tým měl svého team asistenta, který se o svůj tým staral. Když přijedete po dvou dnech do depa, kde se můžete před deštěm schovat ve stanu a soustředíte se hlavně na odpočinek, ohromně vám to pomůže," popisuje "dámská součást" týmu Tereza Rudolfová (Červený Kostelec).
Už teď přímo po závodě je jasné, že v televizní show World's toughest race, která bude mít premiéru na jaře příštího roku na Amazon prime video bude na co koukat. Obrovské množství techniky, devět natáčecích týmu a mnoho fotografů sledovalo závod v jeho dokonalých přírodních kulisách v podstatě každou vteřinu. Celou show bude provádět britský herec a dobrodruh Bear Grylls.
Závodu se zúčastnilo 66 týmu z 30 různých zemí světa. Odstartováno bylo 10/9 a některé týmy využili dvanácti denní závodní limit beze zbytku.

Další informace budeme moci bohužel sdělit až po premiéře televizní show. Příběhů k vyprávění máme více než dost, ale věříme, že americká produkce Marka Burnetta chystá velkolepou show, kterou bych neradi pokazili. V historii Česká televize show z ECO-challenge vysílala a budeme se snažit, aby tomu bylo tak bylo i tentokrát.

Text: Tereza Rudolfova, foto: archiv týmu

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás