8. září 2019

Nově zrekonstruovaná kaplička ve Stolíně byla slavnostně vysvěcena

V neděli 8. září, u příležitosti stolínského posvícení, byla kaplička nejsvětější Trojice ve Stolíně slavnostně posvěcena farářem červenokostelecké římskokatolické farnosti P. Mgr. Miloslavem Brhelem. Zároveň zde sloužil i mši sv.

Sakrální stavba, kaple nejsvětější Trojice ve Stolíně, která je v majetku města Červený Kostelec, prošla generální opravou.

Jak na úvod uvedl starosta Červeného Kostelce Rostislav Petrák, tak kaple i přes své stáří byla v poměrně zachovalém stavu bez viditelného statického poškození. Zub času se však podepsal na špatném stavu omítek, oken, vstupních dveří a kamenného dveřního ostění a inventáře kaple. Vzhledem k rozsahu prací byl celý postup rekonstrukce rozčleněn na několik etap. Hlavní etapy se týkali stavebních a restaurátorských prací. Restaurování vnitřního vybavení, především oltáře, křížové cesty, obrazů a Kristova kříže se zhostil pan Patrik Rosa a stavební práce provedla společnost Probuild s.r.o.

"V kapli je také nová elektrická přípojka, elektrické rozvody a osvětlení. Rekonstrukce bude ještě letos završena položením pískovcového chodníku v průčelí stavby a kačírkovým okapovým chodníkem okolo kaple," dodal starosta.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás