30. prosince 2019

Běžecké úspěchy v roce 2019

Za první úspěch v tomto roce považuji Červenokostelecký Novoroční běh, kde jsem se umístil na celkové druhé příčce.

Za první úspěch v tomto roce považuji Červenokostelecký Novoroční běh, kde jsem se umístil na celkové druhé příčce. V seriálu závodů, který probíhá od prosince do března, O krále Jestřebích hor, jsem ve své kategorii obsadil třetí místo. Na svém oblíbeném dubnovém závodě konaném v Liberci, Ještěd SkyRace, jsem obhájil v kategorii trail na 12 km loňské vítězství. V Mělčanech u Dobrušky na malém vesnickém závodě v květnu, jsem vyhrál svojí věkovou kategorii. Na Trutnovském Olfin car půlmarotonu taktéž v květnu, jsem běžel trať dlouhou 10 km a obsadil druhé místo. Asi nejvíce si letos cením vítězství v kategorii horolezci v Běhu Teplickými skalami, konaném na konci letních prázdnin. V prvním ročníku SkyRun Černá hora, který proběhl v září, jsem na trati 12 km obsadil druhou příčku. Na domácím běhu pro hospic na trati dlouhé 5 km jsem si doběhl pro druhé místo a za poslední z mých běžeckých úspěchů v tomto roce považuji zářijový Pohár Sedloňova, kde jsem vybojoval první místo. Na říjnovém běhu Hronov - Náchod dlouhém 8,85 km jsem se sice neumístil na předních příčkách, ale s časem 30:57 jsem nadmíru spokojený. V překážkových bězích Gladiátor race konaných po celé České republice, jsem se z pěti absolvovaných závodů umístil na stupních vítězů celkem třikrát.

Celkem jsem letos absolvoval 31 běžeckých a 5 překážkových závodů, ve kterých jsem naběhal přes 300 kilometrů. Už druhý rok musím poděkovat za finanční podporu městu Červený Kostelec, díky které mohu tolik závodů ročně absolvovat.