31. prosince 2019

Silvestr odstartoval na Čerťáku

Už po devatenácté zahájila v dopoledních hodinách poslední den v roce parta Čolek recesistickou akcí "sjezdem na čemkoli".

Po čtvrté, co se zábavná akce přestěhovala z nedaleké Prodanky, ožil o desáté dopolední kopec na Čerťáku netradičním sjezdem. Letos byl po slabších letech na kopci alespoň slabý poprašek sněhu, tak kromě vozidel na kolečkách bylo možné použít i saně. Na start se postavilo osm posádek odvážlivců, kteří se pouštěli z kopce na saních, bobech či na vlastnoručně vyrobených monstrech. K tomu se i řádně přistrojili a zamaskovali. Jízdu ze svahu obohatilo i několik pádů, a tak jezdci svými výkony bavili přihlížející diváky, kteří se již pravidelně každým rokem chodí na tuto akci pobavit. 

Pro zahřátí měli pořadatelé v baru "U zlé Mařeny" připraven čaj, svařák či polévku, čímž si přihlížející diváci mohli alespoň trochu zahřát a zasytit žaludky. Sjezd na Čerťáku úspěšně zahájil poslední den v roce a pobavení diváci i odvážní jezdci se rozešli k obědu, aby se po nasycení a zahřátí mohli pokračovat v dalších silvestrovských oslavách.

"Letos se akce vydařila a na kopci bylo aspoň trochu sněhu, tak jsme spokojení. Začínáme už přemýšlet, co připravíme na příští, jubilejní, 20. ročník," shodli se jednomyslně pořadatelé z party Čolek.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás