7. prosince 2019

Výstava Vánoce s betlémy Josefa Vondry byla zahájena

V pátečním podvečeru 6. prosince byla v Městské výstavní síni na náměstí v Červeném Kostelci slavnostně zahájena výstava Vánoce s betlémy Josefa Vondry.

"Můžete se zde vánočně naladit a prohlédnout si ukázky překrásných betlémů, které v minulém století tvořil červenokostelecký občan pan Josef Vondra. V letošním roce jsme si připomněli 110. výročí jeho narození v roce 1909. Josef Vondra působil v Červeném Kostelci jako holič, nicméně v době svého volna vytvářel úchvatné betlémy. Jeho betlémy jsou svým provedením jedinečné a vykazují mimořádnou pečlivost a puntičkářství v detailech. Jeho díla jsou poměrně vzácná, neboť většinu z nich dodával do kostelů ve východním Slovensku. Na výstavě shlédnete jeho betlémy z různých fází jeho tvorby a věříme, že se příjemně naladíte na adventní a vánoční čas," pozval předseda pořádajícího vlastivědného spolku Ing. Roman Kejzlar.
Výstava je v Městské výstavní síni na náměstí v Červeném Kostelci otevřena do 20. prosince 2019 denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Text a foto: Oldřich Nermuť

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás