4. ledna 2020

44. Novoroční běh byl úspěšný, ale rekord opět nepadl

V sobotu 4. ledna odstartoval v 10.00 hodin od Základní školy v Horním Kostelci 44. ročník tradičního Novoročního běhu. Teplota se pohybovala okolo bodu mrazu a na start silničního běhu se postavilo 67 běžců na které čekala trať dlouhá 11 500 metrů.

Na trať vyběhli hned od startu s plným nasazením Kamil Krunka z SK Nové Město nad Metují a Petr Pechek z TJ Maratonstavu Úpice a už na prvním kilometru si udělali velký náskok, což potvrdilo jejich výbornou kondici. Tempo jim vydrželo až do konce a čekalo se, zda některý z nich pokoří traťový rekord. To se však nepodařilo, do cíle doběhl jako první Kamil Krunka s časem 38:50 minut. Petr Pechek zdolal trať za 39:22 minut.

Rekord tak stále drží od roku 2001 Norbert Smuda z Wroclawi, který tento okruh zdolal v čase 37:37 minut.

V kategorii žen doběhla s časem 51:32 minut Kamila Šimková z SDH Bohdašín. To ji zajistilo první místo v kategorii žen a 24. místo v celkovém pořadí.

Trasa závodu vedla beze změn z Horního Kostelce na náměstí v Červeném Kostelci, dále k Elitexu, Devíti křížům a do Rtyně v Podkrkonoší, kde bylo na autobusovém nádraží kontrolní stanoviště a nejvzdálenější bod tratě. Ze Rtyně byl okruh veden směrem pod Bohdašín, na křižovatku U sekyrkárny a zpět ke škole v Horním Kostelci.

„S průběhem závodu jsem velice spokojený. Traťový rekord sice nepadl, ale jinak se vše obešlo bez problémů a všichni doběhli v pořádku," zhodnotil závod jeho ředitel z TJ Horní Kostelec Hugo Frýba.

Pořadatelé děkují sponzorům, kterými byli Frolen Stárkov, Benet Červený Kostelec, Protec Rtyně v Podkrkonoší, VH Print Nové Město nad Metují, MASTR Červený Kostelec a Městu Červený Kostelec. Bez jejichž pomoci by nebylo možné akci pořádat.

Pořadatelé rovněž děkují za spolupráci Městu Červený Kostelec, Městské policii Červený Kostelec, Policii ČR, BZS Odolov a všem organizátorům za hladký průběh závodu.

Kompletní výsledky novoročního běhu najdete v příloze.