27. března 2020

Kompletní sada medailí z MČR masters putovala na Náchodsko

V sobotu 7. března 2020 se v jablonecké hale Na Střelnici uskutečnilo Halové Mistrovství České republiky masters.

Veteráni soutěží ve dvou kategoriích a to od 35 do 59 let takzvaní „junioři“ a od 60 let následuje kategorie již „zkušených“.

Dosažené časy a výkony na atletické dráze se přepočítávají příslušným WMA ročním koeficientem věku závodníka a podle takto upravených výkonů je stanoveno pořadí v jednotlivých disciplínách. Jen pro ilustraci například u závodu na 1500 metrů představuje rozdíl v přepočtu času 2,37 vteřiny za kalendářní rok narození.

Z náchodské tréninkové skupiny Jiřího Vondřejce se zúčastnil Josef Vondra z Červeného Kostelce a Radek Majera ze Rtyně v Podkrkonoší. Spolu s nimi do Jablonce nad Nisou ještě odcestovala Jitka Kábrtová ze Studnice, Ivoš Rufer z Červeného Kostelce a Slawomir Kosucinski z nedaleké Polanice-Zdroj.

Nejúspěšnější z náchodské veteránské výpravy byla Jitka Kábrtová startující za Sokol Studnice, která se soutěže na dráze zúčastnila vůbec poprvé. V závodě na 3000 metrů vybojovala na úvod šampionátu stříbrnou pozici. V průběhu odpoledne pak startovala ještě v závodě na 1500 metrů, kde získala svůj premiérový mistrovský titul.

Josef Vondra startující za Hvězdu Pardubice startoval nejdříve na dvoustovce, kde obsadil devátou příčku. Vylepšení na sedmou příčku následovalo v disciplíně 1500 metrů. V závěrečné disciplíně dne, na 400 metrů vybojoval bronzovou medaili.

Radek Majera také startující za Hvězdu Pardubice soutěžil v kouli 7,25 kg a dosáhl na 12 příčku.

Ivo Rufer startující za SK Týniště nad Orlicí ve vrhu koulí 6 kg obsadil 9 příčku.

Veteránští atleti z Červeného Kostelce Josef Vondra a Ivo Rufer se halového Mistrovství České republiky zúčastnili za podpory Dotačního fondu sportu města Červený Kostelec. Za tuto podporu i touto cestou děkujeme.

Josef Vondra

foto archiv Sdružení veteránů ČAS

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás