26. srpna 2020

Sobotní program 66. MFF pokračoval hlavním programem

V sobotu v podvečer roztančil přírodní areál u Divadla J. K. Tyla galavečer ve kterém se představily soubory z Čech, Moravy a Slovenska.

Sobotní program byl v přírodním areálu zahájen v dopoledních hodinách mší svatou. Rovněž byl zahájen řemeslný jarmark, dílny pro děti i dospělé a dětská herní zóna. Po obědě čekalo na děti odpoledne plné staročeských her.

Program večerního galavečera, jehož významným hostem byl senátor Martin Červíček, zahájil domácí dětský folklorní soubor Hadářek, jehož historie sahá až do roku 1960 a sdružuje děti od čtyř let. 

V dalších dvou blocích se představil soubor Gaudeamus VŠE, který je spjat s Vysokou školou ekonomickou v Praze. Členové souboru jsou převážně studenti a absolventi VŠE. 

Z Ústí nad Orlicí přijel folklorní soubor Jaro vznikl v roce 1965. V jeho repertoáru jsou lidové písně a tance Podorlicka-Žamberecka.

Dalším souborem byl folklorní spolek Vsacan ze Vsetína, který patří k nejstarším amatérským souborům v České republice. Byl založen v roce 1943 a v Červeném Kostelci nebyl poprvé.

Ze zahraničních souborů se na pódiu představil folklorní soubor Šarišan, který je reprezentantem folkloru z regionu Šariš a jeho metropole Prešova. Jeho temperamentní tance diváky přímo rozproudily.

Druhým slovenským hostem byl folklorní soubor Dúbrava. Jeho program se skládá z tanečních, pěveckých, ale i samostatných hudebních vstupů. Soubor čerpá náměty z folklorních tradic východního Slovenska. Jejich tance a písně vycházejí zejména z regionů Šariš, Zemplín a Spiš. 

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás