29. září 2020

Soutěžící v závodech agility neodradilo ani nevlídné počasí

V neděli 27. září se v areálu kempu Brodský konal již třetí ročník neoficiálních agility závodů Brodíkův speciál. Po zrušení jarního termínu jsme do poslední chvíle čekali, jaká bude aktuální situace a jestli se závod bude moci uskutečnit. Opět, jako minulý rok, jsme se navíc modlili i za vlídné počasí, čehož se nakonec závodníci nezalekli a dorazili v hojném počtu.

Počasí a zima ale nebylo to jediné, s čím se soutěžní dvojice musela poprat. Na 61 dvojic čekaly hned tři disciplíny. Dva klasické a známé běhy, tzv. jumping, kde psi překonávají překážky a probíhají tunely. Kategorie pokročilých měla navíc zařazen slalom a pro kategorii profíci si rozhodčí připravila zapeklitou dráhu plnou nástrah. Jako každý rok, tak i letos, na závodníky čekal speciální běh, který, jak už název závodu vypovídá, najdete jen u nás. Speciální tuneliáda byla otevřená pro všechny velikostní a výkonnostní kategorie, což byla pro závodníky opravdová výzva a pro diváky krásná podívaná.

Během celého dne probíhala materiální sbírka pro psí útulek Trutnov, kde se podařilo vybrat spoustu užitečných věcí a krmiv, což opuštění chlupáči z Trutnova určitě ocení.

Díky této koronavirové „divnodobě“ jsme pro diváky nepřipravovali žádný doprovodný program a celá akce probíhala za dodržování hygienických opatření. O to více děkujeme všem divákům, kteří i přes toto omezení a chladné počasí dorazili závodníky podpořit a vytvořili jim jistě nezapomenutelnou závodní atmosféru.

Díky velké podpoře našich partnerů a sponzorů se nám podařilo ocenit všechny účastníky, nikdo tak neodjížděl s prázdnou. Největší poděkování patří především Městu Červený Kostelec, městskému kulturnímu středisku, kempu Brodský a dalším místním firmám. Děkujeme, a budeme se těšit (snad) zase příští rok.

Za Kostelecké tlapky z.s., M. Vondrová

Foto: Jan Brož a Jakub Vondra

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás