30. března 2021

Úklid Červeného Kostelce a okolí - 27. března 2021

V sobotu 27. března 2021 proběhl v Červeném Kostelci úklid města a okolí. I přes nepříznivé počasí se ve 14:00 začali scházet dobrovolníci, kteří se nenechali odradit. Za tuto záslužnou činnost jim patří velké poděkování.

U radnice započalo rozdávání ochranných pomůcek a pytlů, pod vedením paní Marcely Frankové, organizátorky úklidu. Prostředky pro úklid zajistilo vedení města. Takže žádný z účastníků neměl nouzi o ochranné rukavice či odpadkové pytle. Každý z dobrovolníků si mohl určit trasu svého úklidu sám. Někteří se vydali směrem k náměstí, někteří směrem k rybníku Brodský. Nejpočetnější část brigády zvolila pro úklid okolí autobusového nádraží. Následně dobrovolníci zamířili do ulice Palackého, ze které se vydali k fotbalovému stadionu a přilehlému parku. Po celou dobu úklidu panovala velmi uvolněná atmosféra a práce šla od ruky. Naplněné pytle byly ponechány u kontejnerových míst města. Město následně zajistilo svoz.

 

Chtěla bych poděkovat všem zúčastněným za jejich ochotu při úklidu Červeného Kostelce. Dále přijměte pozvání na podzimní úklidovou akci - Hlavní podzimní úklidový den (World Cleanup Day 2021), který vychází na sobotu 18. září 2021.

Marcela Franková, organizátorka úklidu

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás