12. dubna 2021

Po dlouhé odmlce zasedla část školáků opět do lavic

Po zářijovém zahájení školního roku byly školy zavřeny od 14. října 2020 a od té doby s krátkou předvánoční pauzou, která se ale netýkala všech stupňů, byly uzavřeny doteď.

Po 282 dnech distanční výuky a dlouhých hodinách prosezených u počítače se část školáků v pondělí 12. dubna vrátila do svých lavic. Netýká se to ale všech školáků, ale pouze prvního stupně, a to jen částečně. Do škol nastoupili žáci pouze části tříd a v rámci rotační výuky se po týdnu vystřídají s dalšími spolužáky.

Nástup do školy ale nebyl, jak byli školáci zvyklí. Než zasedli do svých lavic, tak museli projít testováním na covid-19. Z výtěru nosu měli někteří obavu, ale touha po setkání se spolužáky a třídní učitelkou byla silnější. Pár jedinců doprovázeli do školy rodiče, ale většina to zvládla sama.

Jak se svěřila jedna ze školaček, tak do školy se těšila, a to hlavně na setkání se spolužáky a na svoji třídní učitelku. Učení ve škole je prý lepší a učivo se lépe chápe. „Testování nebylo moc příjemné, ale horší je být celý den v roušce, přes kterou se špatně dýchá. Máme ale hodně učiva, které je potřeba dohnat. Nevím, zda to do prázdnin stačíme zvládnout,“ svěřila se žákyně páté třídy.

Ve čtvrtek čeká školáky další testování a příští týden opět zasednou k počítačům na distanční výuku. Do školy na týden nastoupí další část školáků. Ty čeká také dvakrát v týdnu testování a pobyt ve škole v rouškách. Samozřejmostí je i pravidelná dezinfekce rukou.

jim

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás