4. června 2021

Gladiator Runmagedon race Milovice

Po covidové odmlce se konečně rozběhla série gladiátořích závodů. Prvním pro Kostelečáky byl Gladiator Runmagedon race Milovice, 1. 5. v 9:00, zahájen výstřelem z tanku, pro kategori Kids II, jehož se (poprvé v této vyšší kategorii) zúčastnil Dominik Souček (9 let).

Trať dlouhá 2 km, plná bahna, které po dešti přidávalo závodníkům kilovou zátěž na každou nohu. Na trati čekalo 12 náročných překážek, shodných s překážkami pro dospělé, které Dominik bez větších obtíží zvládl. Nejhorším úsekem se pro něho stal závěr závodu, kdy již došly síly a čekala na něho novinka - jedna z nejtěžších překážek, jejíž nezdolání ho stálo 20 "angličáků" těsně před cílem. Přesto přechod do vyšší kategorie Dominik absolvoval se ctí, a mezi 53. závodníky v jeho kategorii se umístil na krásném 26. místě. Dalším prvomájovým závodníkem v Milovicích byl Honza Roy Řezníček, který po poledni vyběhl na trať o délce 6 km a 35 překážek. Na trati ho čekala spousta novinek, které Roy bez jediného handicapu, především díky trvalému celoročnímu tréninku, zdolal. Bohužel, se stejně jako Dominik, nejvíce zapotil u poslední překážky, kterou nakonec i přes obtíže překonal. Cenné vteřiny ho ale stály stupně vítězů a Roy nakonec skončil na 5. místě ve své kategorii.

Neděle 2.5. se probudila do deštivého rána, které už pohledem z okna závodníkům slibovala více, než jen náročný závod. Vodní překážky, které včera měly vody po kolena, byly v mnoha případech plné až po okraj. 5 stupňů, silný vítr a trvalý déšť.
Pro závodníky byl přiraven závod s mezinárodní účastí, o délce 12 km a 50 překážek. Dalo se předpokládat, že spousta překážek bude nezdolatelných, a závodníky čekalo za každou takovou spousta handicapů spočívajícich v "angličácích", trestném kole se zátěží, či jiné trestné kolo v nějaké vtipné pozici - např. psa, kraba, raka atd. Vše bohužel prodlužující čas doběhu. Na start se postavili i Honza Roy Řezníček a Vláďa Souček – promrzlí a promočení už po rozběhu, což je oba ihned po startu oba shodilo z první překážky a společně tak s úsměvem na rtu absolvovali první handicap. A aby nebyla voda jen shora, vzali to přes překážkový běh rovnou do vodní nádrže. Pozitivně naladěná komentátorka závodníky povzbuzovala, slovy: „ ..vodní skluzavky, výřivky, tobogány a bahenní lázně - all inklusive v ceně závodu…“ S největší pravděpodobností ona dobrá nálada společně s hromadou endorfinů oba dohnala bez úhony až do cíle. Roy si doběhl pro krásné 6. místo a Vláďa s drobnou ztrátou pro 7. Snad jim bude tento trnitý start letošních závodů dobrým tréninkem pro další starty.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás