5. srpna 2021

Zahradnictví Trees oslavilo 100 let od založení panem Bohumilem Procházkou

Pro milovníky skvělé hudby, divadla, dobrého jídla, zahradničení a zahradní architektury, stejně jako i pro příznivce farmářů, bylo po celé odpoledne a večer, připraveno nepřeberné množství zážitků.

Otevření areálu a zahájení oslav zahradnictví Trees

Přírodní areál u Divadla J. K. Tyla se otevřel pro návštěvníky kolem třetí hodiny odpolední. Ihned po vstupu byla možnost prozkoumat areál, prohlédnout si přilehlou výstavu fotogalerií, navštívit obchůdky plné zajímavého sortimentu a ochutnat delikátní jídlo, které přineslo unikátní gastro zážitek. Skvělá a uvolněná atmosféra dýchala ze všech koutů a bylo velmi těžké jí nepodlehnout.

Hudební program odstartoval Honza Ponocný. V ruce kytaru, na zemi spousta "hejblátek", před sebou mikrofony. Tato zajímavá kombinace přinesla své ovoce a Honza byl zaručeně dobrou volbou při výběru prvního vystupujícího.  

Jako další přišla na řadu kapela Vanua2. Hudební uskupení v čele se zpěvákem z ostrova Vanuatu přineslo do Červeného Kostelce svěží vítr. Autor a zpěvák Yannick Tevi předvedl se svou kapelou až emotivní zážitek. Líbezné tóny kytary a charakteristický zpěv vytvořil pozitivní auru kolem vystupujících, ale i v celém areálu.

Posledním vystoupením před vyvrcholením oslav bylo pohybové divadlo Lindo, hop! a koncert Originálního Pražského Synkopického Orchestru. Jednalo se o nonverbální divadlo s živou hudbou, které diváky přeneslo do atmosféry 20. let minulého století. V druhé části navázal koncert OPSO.

I děti měly o zábavu postaráno

Areál nabídl spoustu aktivit i pro mladší publikum. Mezi nejzajímavější atrakce zaručeně patřila část, kde se nacházela zahradní technika. V této sekci si děti mohly vyzkoušet s pomocí zkušeného technika například ovládání bagru. Dalším zpestřením bylo malování na obličej. Po výběru daného motivu se děti svěřily do rukou malířky, která vytvořila motiv na obličej či jiné části těla.

Miroslav „Meky“ Žbirka a vystoupení v Červeném Kostelci

Hlavním bodem programu bylo vystoupení legendárního zpěváka a skladatele Miroslava Žbirky. S příchodem na pódium se publikum dostalo do opravdového rauše a „Meky“ ani chvilku nezaváhal a začal společně s kapelou předvádět show, která patří k těm nejlepším v České republice. V průběhu koncertu zazněly hity jako například „22 dní“ nebo „Bielý kvet“. Ve chvíli, kdy vstoupila na pódium i zpěvačka Martha, publikum začalo náležitě jásat. Všem přihlížejícím bylo jasné, že v této chvíli uslyší píseň „Co bolí to prebolí“. Synchronizace obou zpěváků doslova brala dech a byl to jeden z nejkrásnějších zážitků, které mohli návštěvníci zažít při oslavách 100 let Trees.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás