11. srpna 2021

V kempu Brodský se odehrál již 26. ročník Vodnických slavností

Program plný dobré zábavy, vodnických her, soutěží, netradičních sportů a radovánek. Vyvrcholením úžasného víkendu byl tradičně nepřekonatelný nadvodní ohňostroj.

Pátek byl dnem dravých opeřenců

Hlavním tahákem pátečního programu bylo vystoupení „Dotkni se křídel“. Návštěvníci mohli v průběhu představení obdivovat krásu sokolnictví, které bylo mimo jiné prohlášeno nehmotným kulturním dědictvím České republiky. Sokolnictví je způsob lovu pomocí vycvičených dravců, především sokolů, jestřábů a orlů. Formou vzdělávacího programu se návštěvníci dozvěděli o technikách lovu, dělení dravců, krmení a pomůckách na výcvik dravců.

Páteční program přednáškou samozřejmě neskončil. Pro děti byla připravena Brodíkova diskotéka a den uzavřela skupina Melodik, která dokázala rozveselit nejednoho dětského tanečníka.

Sobota byla plná vodnických radovánek

Místní vodníci už od ranních hodin posedávají na břehu „Broďáku“ a pokuřují jejich tradiční dýmku. V jejich očích je vidět lehká nervozita, ale s příchodem prvních návštěvníků rázem vše opadá. 

Celý den zahájilo tradiční Brodíkovo koloběžkování, které doplnilo stanoviště s RC modely. Diorama, které zabíralo úctyhodných 5 m2, představilo divákům modely vojenské bojové techniky.

Slavnostní zahájení Vodnických slavností proběhlo odbitím druhé hodiny odpolední. Na starost si to samozřejmě vzali ti nejpovolanější ve vodnickém oboru, vodník Brodík se svou skupinou. Program odstartovaly netradiční vodnické hry. Následoval vodnický plavecký trojboj, který byl rozdělen na dvě kategorie. Ti mladší účastnici absolvovali nealko verzi, ti starší měli závod okořeněný alkoholickými nápoji.

Večerní koncert kapely Devítka

Den pomalu zkončil a vodnické radovánky se přesunuly před podium. Tam proběhl koncert skupiny Devítka ve složení Honza Brož, Jindřiška Brožová, Ivan Šmějda, Honza Klupka a Madla Klupková. Tito nadaní hudebníci dokázali své kvality a s přibývajícím časem se lidé přibližovali více k pódiu, aby si mohli vychutnat připravené hity naplno.

Vyvrcholením Vodnických slavností byl nadvodní ohňostroj

V samotném závěru se v areálu vypnula všechna světla. Nad „Broďákem“ zavládlo úplné ticho a vše bylo připraveno pro dech beroucí světelnou show. Se spuštěním hudebního podkladu se nad vodní plochou rozzářily první barevné efekty, které tvořily různé kombinace světelných paprsků na obloze, ale i na vodní hladině. Ohňostroj s gradujícím hudební podkladem přinášel do duší diváků nadšení a spokojenost. Po ukončení ohňostroje bylo slyšet ze všech koutů „Broďáku“, že to zase celé hrozně uteklo. Ale nezoufejte, již za rok se na vás bude těšit Brodík se svou skupinou a připraví víkend plný zážitků. 

Foto: Jan Brož, Petr Hůlek

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás