20. srpna 2021

Vystoupení Tomáše Kluse s Police Symphony Orchestra zahájilo 67. Mezinárodní folklorní festival

Dne 18. srpna 2021 se otevřely brány přírodního areálu u divadla J. K. Tyla, aby zde organizátoři přivítali návštěvníky již 67. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu. První den se nesl ve znamení dobrého jídla, vynikající atmosféry a kulturních zážitků.

Zahájení festivalu 

Návštěvníci začali zaplňovat atrium přírodního areálu a vychutnávat si atmosféru plnými doušky. Jako každoročně proběhlo oficiální zahájení pod taktovkou pana starosty Červeného Kostelce Rostislava Petráka, prezidenta festivalu Petra Mědílka a ředitele festivalu Tomáše Šimka. Tito tři hlavním postavy festivalu přivítaly návštěvníky krátkým proslovem, který byl zakončen již legendární větou pana starosty. „Děkujeme všem divákům, organizačnímu týmu, folklorním skupinám, že přináší do našeho města kulturu a nyní mohu prohlásit 67. ročník Mezinárodního folklorního festivalu za zahájený“ řekl starosta Červeného Kostelce Rostislav Petrák.

Prvním bodem v programu bylo vystoupení Police Symphony Orchestra

Stalo se již tradicí, že Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci zahajuje vždy nějaká hudební pecka. Letos tomu nebylo jinak. V rámci středečního programu jako první vystoupilo hudební uskupení Police Symphony Orchestra. Tento symfonický orchestr složený z mladých nadšených muzikantů z celého východočeského regionu se ujal těžké role prvního vystupujícího s naprostým klidem a úsměvem na tváři. Hudebníci si užívali každé sekundy koncertu a jejich vystoupení bylo plné energie a líbivých tónů.

Tomáš Klus předvedl neuvěřitelnou show

Po skončení koncertu Police Symphony Orchestra vlítl na podium očekáváný hlavní host večera Tomáš Klus se svou kapelou. Plno návštěvníku odhodilo svoji nesmělost a přišlo si užít koncert přímo před podium. Tomáš Klus tuto situaci využil k zábavné improvizaci, která vyústila v plno momentů, které si lidé zapamatují navěky. Jeho charismatický projev očaroval všechny přítomné a v průběhu večera zazněly hity jako „Pánubohu do oken“ či „Dobré ráno“.

Spojení Police Symphony Orchestra s Tomášem Kluse bylo třešničkou na dortu středečního programu

Hlavním vyvrcholením večera bylo samozřejmě unikátní spojení hudebníků z Police Symphony Orchestra pod taktovkou dirigenta Joela Hány a Tomáše Kluse s jeho kapelou. Tato premiéra přinesla do Červeného Kostelce originální spolupráci, která se pravděpodobně již nikde jinde v ČR nebude opakovat. Spojení klasických smyčcových nástrojů, fléten, klarinetů, trumpet a dalších, společně s nadaným hudebníkem Tomášem Klusem tvořilo až dechberoucí atmosféru.

Foto: Martin Kábrt, Petr Hůlek

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás