30. září 2021

Běh pro Hospic podpořilo 446 běžců

Dne 18. 9. odstartoval 8. ročník Běhu pro hospic, po roční přestávce opět pod hlavičkou běžeckého seriálu Primátor cup. Akce pro sportovce všech věkových kategorií se letos zúčastnilo 446 běžců, z toho 129 dětí.

Letošnímu ročníku i přes nejistou předpověď opět přálo přívětivé podzimní počasí a my se opět mohli těšit z hojné účasti. Z vítězů jmenujme alespoň první místa hlavního závodu, tratě na deset kilometrů: V kategorii mužů zvítězil David Plný, z žen doběhla jako první Kristýna Mervartová. Gratulujeme nejen jim, ale i všem dalším umístěným na stupních vítězů. Všem účastníkům pak srdečně děkujeme za účast a přejeme co nejlepší výsledky v dalším sportování. Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout na stránkách sportchallenge: sportchallenge.cz.

Výtěžek letošního běhu, který předběžně činí 90 000 Kč, bude věnován na budování druhé části Centra denních a terénních služeb sv. P. Pia, které v sobě zahrne dlouho plánované rozšíření zázemí Mobilního hospice Anežky České a novou ordinaci pro ambulanci paliativní péče doplněnou o stacionář léčby bolesti.

Všem běžcům ještě jednou děkujeme, přejeme pevné zdraví a věříme, že další rok se společně setkáme u 9. ročníku Běhu pro hospic. Generálním partnerem Primátor cupu je firma Primátor a.s., akce byla podpořena městem Červený Kostelec a množstvím dalších věcných dárců a sponzorů.