7. září 2021

Na Mistrovství ČR Masters v atletice reprezentoval Červený Kostelec Ivo Rufer a Josef Vondra

V sobotu 3. července 2021 se v Šumperku uskutečnilo Mistrovství ČR Masters v atletice. Z Červeného Kostelce se zúčastnil Ivo Rufer a Josef Vondra. Za finanční podporu děkujeme Dotačnímu fondu sportu města.

Každý z nás si naplánoval dva starty. Ivoš v kouli 6 kg měl vyrovnanou sérii na úrovni 10,70 s nejlepším výsledkem z páté série 10,88, což znamenalo 5 místo. Dále startoval v disku 1,5 kg. Zde si posunul osobní rekord na 36,06 a své umístění z koule také vylepšil na 4 místo.

Já jsem se připravil na patnáctku. Na start se nás postavilo celkem 18 závodníků. V průběhu druhého kola mi odskočila skupinka, které jsem se měl držet a neztratit kontakt. Po pětistovkách 99, 106 a 99 byl výsledný čas 5:04,75 a obsadil jsem sedmou příčku.

Následovala poslední disciplína dne dvoustovka. Dostal jsem se do třetího běhu s vyrovnanými soupeři. Z druhé dráhy jsem je měl před sebou. Při výběhu ze zatáčky jsem byl na posledním místě, ale měl jsem sílu přidat. Pomalu jsem se dostal na třetí místo a dotahoval první dva. To se mi podařilo. Rozběh jsem vyhrál za 28,76. V celkovém pořadí stačil na 9 místo.

Josef Vondra

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás