13. října 2021

Olešenské posvícení ve znamení krásného počasí a dobré nálady

Olešenské posvícení je každoročně nedílnou součástí podzimního veselí v okolí Červeného Kostelce a jinak tomu nebylo ani letos. Program zahájila v sobotu 9. 10. 2021 kapela Veselá Čtyřka, která zahrála české big beatové pecky ve vesnickém stylu. Následující den se uskutečnilo fotbalové derby na hřišti u Sokolovny a celé posvícení vyvrcholilo v pondělí 11. 10. 2021 průvodem s hudbou do Červeného Kostelce.

A pondělní ráno vypadalo, jak kdyby ho namaloval sám pan malíř Josef Lada. Prostředí Olešnice, prosluněné scenérie, smějící se dětičky a koně s povozem vytvářeli dechberoucí atmosféru, která se bohužel z moderního světa pomalu vytrácí. I proto bylo krásné zažít něco tak kouzelného a přenést se aspoň na chvíli do časů dávno zapomenutých a vidět zase svět těma dětskýma očima. 

Účastníci průvodu se začali po deváté hodině ranní shromažďovat u ZŠ Olešnice a celé osazenstvo čekalo na jediný moment. Ten přišel s příchodem pana kapelníka Jiřího Kábrta, který jediným mávnutím zahájil průvod s hudebním doprovodem. Kapela hrála, sluníčko svítilo, děti se usmívaly a celý průvod směřoval ke kostelu svatého Jakuba Většího, kde se po příchodu konala Mše sv. za živé i zesnulé osadníky Olešnice.

Po skončení Mše sv. za živé i zesnulé osadníky Olešnice se celý průvod s hudebním doprovodem vrátil do Olešnice, kde bylo připraveno Posvícenské odpoledne s muzikou. 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás